واکسیناسیون کرونا در استان کرمان ادامه دارد و تاکنون ۶۳ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال و بالای ۹۰ درصد سالمندان استان واکسن خود را دریافت کردند.
کد خبر: ۱۰۰۱۳۲۱
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۸ 13 October 2021

هر چند روند نزولی کرونا در استان کرمان در پیک پنجم ادامه دارد اما به گفته مسئولان از سیر نزولی کرونا در بزرگترین استان کشور کاسته شده و این نگرانی وجود دارد که در صورت عادی انگاری، کرونا بار دیگر فرصت ابراز وجود پیدا کرده و موج ششم کرونا ما را در گیر مشکلات تازه‌ای کند.

واکسیناسیون کرونا نیز در استان کرمان در استان با سرعت خوبی در حال انجام است و تا کنون بیش از 63 درصد جمعیت بالای 12 سال استان واکسینه شدند و مسئولان امیدوار هستند با پوشش هر چه بیشتر واکسیناسیون، شاهد قطع زنجیره و مهار بیماری در استان باشیم.

حسین صافی‌زاده معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار کرونا در استان کرمان اظهار داشت: تا شب گذشته 671 مورد بیمار بستری قطعی و مشکوک کرونا در بیمارستان‌های استان بود که از این تعداد 135 نفر در آی سی یو تحت درمان بوده و 40 نفر تحت ونتیلاتور قرار داشتند.

وی با بیان اینکه در هفته‌های گذشته شاهد روند نزولی بودیم و امیدواریم که این روند نزولی ادامه داشته افزود: البته باید به این نکته توجه داشته باشیم که سیر نزولی کرونا در استان کرمان کاسته شده و باید مراقب باشیم که عادی انگاری اتفاق نیفتد.

معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه احتمال وقوع پیک ششم هم وجود دارد چرا که بیماری سیر طبیعی خود را طی می‌کند تصریح کرد: در صورت عادی انگاری ما فرصتی برای ابراز وجود مجدد کرونا بوجود می‌آید.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون کمک کرد تا فوتی‌های کرونا کاهش داشته باشد و امیدواریم با افزایش پوشش واکسیناسیون به پیک جدید ورود نداشته باشیم افزود: در حال حاضر بالای 63 درصد جمعیت بالای 12 سال استان دوز اول واکسن کرونای خود را دریافت کردند و بالای 90 درصد سالمندان استان که جمعیت پرخطر ما هستند واکسن کرونا زدند.

مهدی شفیعی سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان با اشاره به اینکه در حال حاضر تعداد کل موارد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان 343 مورد است اظهار داشت: از این تعداد 194 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، 31 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، 31 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، 20 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و 67 مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بستری 63 بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان گفت: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان از ابتدای شیوع کووید 19، تاکنون به 40 هزار و 584 مورد رسیده است.

وی به فوت 9 بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: در میان فوتی‌های جدید کرونا در استان کرمان یک کودک 10 ماهه قرار داشت و مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به 4 هزار و 815 مورد رسیده است.

شفیعی با بیان اینکه آمار واکسن تزریق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان یک میلیون و 697 هزار و یک مورد عنوان کرد و گفت: واکسن تزریق شده نوبت دوم کرونا در استان را 796 هزار و 228 مورد است.

اصغر مکارم رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت نیز با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کرونا در جنوب استان کرمان اظهار داشت: در حال حاضر موج پنجم کرونا در جنوب استان مهار شده و تعداد کل بیماران بستری ما در جنوب استان به زیر 50 نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه آمار بستری‌های روزانه ما تک رقمی شده و در برخی روزها بستری جدیدی نداریم گفت: این وضعیت شکننده است و نباید با عادی انگاری دوباره گرفتار مشکلات شویم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با اشاره به اینکه واکسیناسیون در یک ماه گذشته در جنوب استان کرمان سرعت قابل توجهی پیدا کرده افزود: در شهرستان‌های دوردست استان مانند قلعه گنج 80 درصد جمعیت و در مجموع در جنوب استان 73 درصد افراد دوز اول واکسن خود را دریافت کردند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار