دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از صدور دستور فروش فوری سه هزار و ۱۱۹ قلم اموال موجود در انبارهای اموال تملیکی این استان به منظور جلوگیری از تضییع اموال توقیفی و رفع نیاز جامعه خبر داد.
کد خبر: ۱۰۰۷۷۳۷
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۱ 08 November 2021

 

دادخدا سالاری روز دوشنبه در حاشیه بازدید از انبارهای اموال تملیکی در کرمان در جمع خبرنگاران افزود: برخی از این کالاها بالغ بر ۱۰ سال در انبارهای این سازمان مانده اند اما اقدام عملی درباره تعیین تکلیف آنها انجام نشده بود.

وی ادامه داد: صدور دستورات قضایی لازم به منظور فروش کالاهای موجود در انبارهای اموال تملیکی در راستای تبصره ۲ ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی و ماده ۱۴۹ آئین دادرسی کیفری در قالب ۲ مزایده در حال انجام است.

دادستان کرمان یادآور شد: تاکنون بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال از اموال موجود در انبارهای اموال تملیکی این استان به فروش رسیده است.

سالاری به نگهداری غیراصولی کالاهای موجود در انبارهای اموال تملیکی کرمان اشاره و بیان کرد: شیوه نگهداری غیراصولی کالاها در انبارهای اموال تملیکی موجب کسر فاحش قیمت و کیفیت کالاهای موجود در این انبار شده که مصداق تضییع اموال بیت المال به شمار می رفته است.

مدعی العموم در استان کرمان یادآور شد: در چندین جلسه استانی بر لزوم تعیین تکلیف اموال موجود در انبارهای اموال تملیکی و نگهداری مطلوب کالاهای موجود تاکید شده بود اما به دلیل عدم انجام اقدام اجرایی لازم، ناچار دستگاه قضایی به موضوع ورود کرده است.
سالاری با اشاره به پیگیری های دادستانی کرمان به منظور تعیین تکلیف کالاهای موجود انبارهای اموال تملیکی، اظهار داشت: از مدت ها قبل دغدغه دادستانی کرمان درباره جلوگیری از تضییع اموال موجود در انبارهای اموال تملیکی وجود داشته که در پی بازدیدهای رئیس کل دادگستری، بازرس کل استان و دادستانی از این انبارها و تعیین ناظر ویژه، روند ساماندهی این حوزه تسهیل و پیگیری شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار