مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان:
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: ۹۹ درصد دانش آموزان رده سنی ۱۲ تا ۱۸ سال استان کرمان معادل ۲۶۰ هزار نفر نوبت اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند.
کد خبر: ۱۰۱۱۱۹۴
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۴ 23 November 2021

به گزارش تابناک کرمان به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، احمد اسکندری نسب در حاشیه بازدید سرزده از مدارس شهر کرمان با بیان اینکه از اول مهر سال جاری ۳۰ درصد مدارس زیر ۱۵ نفر دانش آموز کرمان بازگشایی شده و به صورت حضوری فعالیت خود را آغاز کرده‌اند، افزود: مدارس دوره متوسطه، فنی و حرفه‌ای و کار دانش نیز از اول مهر با اجرای طرح گروه بندی به صورت حضوری فعالیت می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه در زمینه بازگشایی مدارس تابع تصمیم ستاد ملی و استانی مقابله با شیوع کرونا هستیم، تصریح کرد: مدارس متوسطه دور دوم نیز از ۱۵ آبان بازگشایی شد و به صورت شیفت بندی و بر اساس شرایط مدرسه کار خود را آغاز کردند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، تصمیم گیری برای چگونگی بازگشایی مدارس را وظیفه شورای مدارس دانست و گفت: این شورا بر اساس شرایط و اقتضائات مدرسه اقدام به حضوری یا غیر حضوری برگزار کردن کلاس‌ها می‌کند.

وی به وجود سامانه ال. تی. ام. اس (سامانه جامع مدیریت یادگیری و آموزش فرهنگیان) اشاره کرد و گفت: مدیران مدارس موظف هستند چک لیست بهداشتی موجود در این سامانه را با توجه به شرایط موجود در مدرسه خود پر کنند و بعد از تکمیل این لیست با تأیید سامانه و کارشناسان بهداشت مدارس و مرکز بهداشت، مجوز بازگشایی مدرسه را دریافت کنند.

تمام مدارس کرمان مجوز بازگشایی دریافت کرده‌اند

اسکندری نسب ادامه داد: بر اساس اطلاعات و مجوز ارائه شده توسط سامانه جامع مدیریت یادگیری و آموزش فرهنگیان تمام مدارس استان کرمان مجوز بازگشایی دریافت کرده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان بر رعایت اصول بهداشتی، رعایت فاصله اجتماعی و گروه بندی دانش آموزان برای حضور فیزیکی در مدارس تاکید و تصریح کرد: آموزش ارائه شده به دانش آموزان در این دوره به صورت ترکیبی از آموزش مجازی و حضوری است.

وی با تاکید بر اینکه تمام مدارس استان کرمان مجبور به بازگشایی هستند، گفت: اعلام زمان حضور دانش آموزان در مدرسه بر عهده شورای مدرسه است.

اسکندری نسب با تاکید بر رعایت اصول بهداشتی در مدارس افزود: سامانه دانشگاه علوم پزشکی نیز روزانه آمار دانش آموزان و والدینی را که دچار بیماری کرونا شده‌اند به مدارس اعلام می‌کند تا از حضور دانش آموزان بیمار به مدرسه جلوگیری شود.

وی از والدین نیز خواست در صورت مشاهده کوچک‌ترین علائمی از سرماخوردگی در هر یک از اعضای خانواده، مدرسه را در جریان قرار داده و از حضور فرزند خود در مدرسه خوداری کنند.

۹۹ درصد دانش آموزان کرمانی واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند

وی با تاکید بر اینکه واکسیناسیون دانش آموزان و فرهنگیان علیه کرونا اجباری نیست، گفت: ۹۹ درصد دانش آموزان رده سنی ۱۲ تا ۱۸ سال استان کرمان معادل ۲۶۰ هزار نفر نوبت اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان تصریح کرد: همچنین ۱۵۵ هزار نفر از دانش آموزان کرمانی نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و کرمان در زمینه تزریق واکسن کرونا به دانش آموزان و فرهنگیان جز استان‌های برتر است.

وی گفت: ۹۸ درصد فرهنگیان استان کرمان نیز نوبت نخست و ۸۳ درصد نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و باقی مانده این جمعیت به دلایلی مانند ابتلاء به بیماری خاص یا کرونا تاکنون موفق به دریافت واکسن نشده‌اند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار