مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان از رشد بیش از ۲۰۰ درصدی فعالیت‌های فرهنگی هنری استان خبر داد.
کد خبر: ۱۱۲۶۰۴۶
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۴ 12 September 2023

به گزارش تابناک کرمان، محسن روحی اظهار کرد: بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته در بخش‌های مختلف فرهنگ و هنر استان در بازه زمانی ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۲ رشد بسیار خوبی را شاهد بودیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با بیان اینکه یکی از سیاست‌هایی که در دوره جدید با جدیت پیگیری می‌کنیم تحقق عدالت فرهنگی است، اظهار کرد: اقدامات انجام شده در این دوره تنها متوجه مرکز استان نبوده و شهرستان‌ها نیز به عنوان خط مقدم در نبرد فرهنگی همواره مورد توجه هستند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای تحقق عدالت فرهنگی مانند اجرای طرح رایگان هنر، تلاش برای تکمیل پروژ‌های ناتمام، حمایت از تولیدات خلاقانه و با کیفیت و... افزود: تأکید ما بر اجرای برنامه‌های با کیفیت فرهنگی هنری با مرجعیت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، زیرا کار‌هایی که با توجه به موضوعات روز، سلیقه مخاطب و نیاز جامعه تولید شوند سبب جذب مخاطب و همچنین حفظ شأن مخاطب می‌شود.

روحی با تأکید بر اینکه تلاش ما بر این است تا گره‌های موجود را باز کرده و موانع را کنار بزنیم، خاطرنشان کرد: بی‌شک رشدی که در فعالیت‌های فرهنگی هنری استان شاهد هستیم نتیجه همکاری، همدلی، هم‌افزایی و تلاش متعهدانه تمامی همکاران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اهالی فرهنگ و هنر استان است که با وجود مشکلات موجود تمام همت خود را به کار بسته‌اند تا فرهنگ و هنر اصیل ایرانی اسلامی را به جایگاه اصلی خود برسانند و این امر قابل تقدیر است

وی در ادامه به ارائه آماری از اقدامات انجام شده در سال ۱۴۰۲ پرداخت و گفت: در سال جاری شاهد رشد ۷ درصدی در پروژه‌های عمرانی فعال در عرصه فرهنگ و هنر، رشد ۳۴ درصدی در تعداد مجوز‌های موسسات هنری استان، رشد ۲۰۰ درصدی تعداد اجرا‌های صحنه‌ای، رشد ۵۰ درصدی تعداد افراد بیمه شده قرآنی و رشد ۲۰۰ درصدی اجرای تئاتر صحنه‌ای بودیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان تصریح کرد: افزایش تعداد چاپخانه‌های استان به ۱۸۰ چاپخانه، افزایش تعداد کانون‌های آگهی و تبلیغاتی به ۳۰۴ کانون، افزایش تعداد مجوز رسانه و نشریات به ۴۰۵، رسیدن تعداد موسسات فرهنگی و هنری استان به ۲۸۹، ایجاد ۱۲۲ شغل و افزایش تعداد آموزشگاه‌های آزاد هنری به ۲۰۳ آموزشگاه، از دیگر دستاور‌های فرهنگی هنری استان ۶ ماه نخست سال جاری است.

برچسب ها: کرمان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار