رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: بداخلاقی های انتخاباتی و بکارگیری از منابع دولتی و عمومی به نحو تبعیض آمیز له یا علیه داوطلبین به اعتماد عمومی آسیب وارد می کند.
کد خبر: ۴۲۵۵۶۹
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۳ 17 May 2017
به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کرمان، یدالله موحد در جمع کارکنان اداره کل بازرسی استان کرمان اظهار داشت: یکی از عوامل مهم مشارکت حداکثری مردم در انتخابات جلب اعتماد عمومی به انتخابات است و سلامت و عادلانه بودن انتخابات حقیقتا در ارتقاء اعتماد عمومی و جلب مشارکت حداکثری آنان اثرگذار است.

وی گفت: آنچه متعلق به دولت و عموم است چه منابع انسانی و چه منابع مادی نباید به نفع یا ضرر یک دواطلب مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی هشدار داد: خروج از بی طرفی کارگزاران انتخابات در هر سطحی چه ناظرین و چه مجریان با واکنش و عکس العمل مردمی مواجه خواهد شد و ازاین جهت قانون گذار حکیمانه استفاده از منابع عمومی و دولتی و خروج دست اندر کاران انتخابات را از بی طرفی جرم ومستوجب مجازات دانسته است.

موحد تصریح کرد: انتخابات مهمترین و اثرگذارترین رخداد سیاسی در هر نظام مردم سالار که متکی بر آراء عمومی اداره می شود محسوب می شود.

وی ادامه داد: ثبات هر نظام سیاسی بستگی به میزان مقبولیت عمومی و مشارکت حداکثری مردم در عرصه های مختلف سیاسی و اجتماعی آن  جامعه دارد.

موحد با اشاره به اینکه نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران به اتکاء آراء عمومی مستقر شده است، افزود: برگزاری انتخابات های متعدد و متنوع پایه های نظام را مستحکم تر کرده است.

رئیس شورای قضائی استان کرمان گفت:مشارکت مردم در انتخابات و سایر صحنه های اجتماعی وسیاسی نه تنها به عنوان یک حق بلکه به عنوان یک تکلیف فرهنگ سازی شده است.

شاایان ذکر است طبق ماده 68 قانون ریاست جمهوری اسلامی ایران؛ انجام هرگونه فعالیت تبلیغاتی از تاریخ اعلام رسمی اسامی نامزدها له یا علیه نامزدهای ریاست جمهوری از میز خطابه نماز جمعه و یا هر وسیله دیگری که جنبه رسمی و دولتی دارد و فعالیت کارمندان در ساعات اداری و همچنین استفاده از وسایل و سایر امکانات وزارتخانه ها و ادارات، شرکتهای دولتی و مؤسسات وابسته به دولت و نهادها و مؤسساتی که از بودجه عمومی (به هر مقدار) استفاده می کنند و همچنین در اختیار گذاشتن وسایل و امکانات مزبور ممنوع بوده و مرتکب، مجرم شناخته می شود.

منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار