استاندار کرمان با اشاره به اینکه روستاهایی در استان وجود دارد که امکان زندگی در آنها به هیچ وجه وجود ندارد گفت: طرح تجمیع روستایی از منطقه زهکلوت در جنوب استان کرمان اجرایی می‌شود.
کد خبر: ۴۵۶۷۹۴
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۳ 10 July 2017
علیرضا رزم‌حسینی امروز در جلسه کارشناسی و بررسی طرح تجمیع روستایی در استان کرمان اظهار‌داشت: خشکسالی‌های اخیر در استان کرمان باعث تخریب روستاها و حاشیه‌نشینی در شهرها شده است.

وی با اشاره به اینکه انواع خدمات زیربنایی از آب، برق، گاز و جاده به روستاها رفته است اما مردم از نظر معیشت تامین نیستند گفت: متاسفانه نتوانسته‌ایم بحث اقتصاد روستایی را همزمان جلو ببریم و روستائیان را در بحث اقتصادی نیز توانمند کنیم.

استاندار کرمان با بیان اینکه اقتصاد روستائیان در کشور مورد غفلت قرار گرفته است افزود: امکانات و ظرفیت‌های بسیار خوبی در روستاها وجود دارد اما مردم روش استفاده از آن را بلد نیستند و آموزش ندیده‌اند.

وی با اشاره به اینکه طرح تجمیع روستایی از منطقه زهکلوت در جنوب استان کرمان اجرایی می‌شود خاطر‌نشان کرد: در حال حاضر روستاهایی در استان وجود دارد که امکان زندگی در آنها به هیچ وجه وجود ندارد.

رزم‌حسینی با بیان اینکه دولت سند ملی روستا را در سال گذشته رونمایی کرد گفت: هدف اصلی در اسن سند توسعه اقتصادی روستائیان است و باید در کنار جاده، آب و برق، اقتصاد روستائیان نیز طوری تقویت شود که مردم در روستا بمانند.

وی با اشاره به اینکه کارنامه دولت در قلعه‌گنج بسیار موفق است افزود: با این طرح تجمیع روستاهایی که اقتصاد خوبی ندارد در دستور کار قرار می‌گیرد تا از حاشیه نشینی جلوگیری شود.

استاندار کرمان با بیان اینکه در فاز اول این طرح در منطقه زهکلوت در جنوب استان کرمان اجرایی می‌شود تصریح کرد: این طرح در جهت ایجاد شغل پایدار اجرا می‌شود.

وی اظهار‌داشت: در این طرح قرارگاه قدس بحث اسکان و اشتغال روستائیان را برعهده دارد و زیرساخت‌ها توسط دولت ایجاد می‌شود.
منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار