استاندار کرمان با اشاره به اینکه ۴۱ درصد جمعیت استان کرمان روستایی است، گفت: ۷۵ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در استان کرمان در حال اجرا است.
کد خبر: ۵۰۵۰۲۶
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۳ 08 October 2017
علیرضا رزم‌حسینی صبح امروز در چهارمین همایش ملی روز روستا و عشایر که با حضور معاون اول رئیس جمهور در سالن اجلاس سران برگزار شد، اظهار داشت: بیش از 41 درصد جمعیت استان کرمان روستایی است و کرمان جزو استان‌های پرجمعیت روستایی در سطح کشور است.

وی با بیان موانع توسعه در روستاها گفت: بروکراسی اداری و ناکارآمدی آن مهمترین چالش توسعه در روستاها است.

استاندار کرمان با اشاره به موفقیت‌های استان کرمان در امر توسعه و اقتصاد‌مقاومتی خاطرنشان کرد: امضای منشور همدلی بین فعالان سیاسی استان کرمان ازدلایل موفقیت استان در امر توسعه است.

با بیان با وجود چالش‌های سیاسی امکان توسعه وجود ند‌ارد تصریح کرد: نقش ائمه‌جمعه در ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی و توسعه این گفتمان بسیار اثرگذار است.

وی با بیان اینکه با مشارکت بخش خصوصی 75 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در استان کرمان در حال اجرا است افزود: این سرمایه‌گذاری شامل 139 طرح می‌شود که بیش از 41 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

استاندار کرمان با بیان اینکه شهرستان قلعه‌گنج به‌عنوان شهرستان نمونه اقتصاد‌مقاومتی کشور به دلیل واگذاری مدیریت توسعه در آن موفق بوده است گفت: اقدامات انجام شده در این شهرستان در حوزه اقتصاد مقاومتی شاخص‌های امنیتی را 70 درصد ارتقا و نرخ بیکاری در این شهرستان را به 7 درصد کاهش داده است.

وی با بیان اینکه روستاهایی وجود دارد که تمام زیرساخت‌های لازم برای زندگی را دارند اما سکونت در آنها غیراقتصادی بوده و همین امر سبب مهاجرت شده است افزود: در منطقه رودبارجنوب استان کرمان حدود 23 نقطه شناسایی شده که غیراقتصادی هستند و برای توسعه باید آن‌ها را تجمیع و ساماندهی کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: