سرپرست فرمانداری شهرستان کرمان با اشاره به اینکه دولت از طرح‌های خوداشتغالی در روستاها حمایت می‌کند گفت: روستائیان برای ایجاد طرح‌های خود‌اشتغالی و دریافت مشاوره به بخشداری‌ها مراجعه کنند.
کد خبر: ۵۰۵۶۴۹
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۶ 09 October 2017
علی بابایی امروز از روستاهای بخش چترود کرمان بازدید و از نزدیک در جریان مشکلات و موانع توسعه روستایی در این بخش قرار گرفت.

سرپرست فرمانداری شهرستان کرمان در حاشیه این سفر در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در چترود اظهار‌داشت: اشتغال روستایی در قالب مشاغل خرد و کوچک و اشتغال خانگی در روستاها را با جدیت پیگیری می‌کنیم.

وی با اشاره به اهداف سفر به بخش‌ها افزود: در سفر به بخش‌های شهرستان کرمان، ظرفیت‌های هر منطقه شناسایی و نسبت به توسعه روستایی در مناطق اقدام می‌شود.

بابایی با بیان اینکه در هر روستا ظرفیت‌ها و مشکلات توسط شوراهای اسلامی مطرح می‌شود خاطر‌نشان کرد: دولت از طرح‌های خوداشتغالی در روستاها حمایت می‌کند و مردم باید در این زمینه آگاهی کامل داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه روستائیان برای ایجاد طرح‌های خود‌اشتغالی و دریافت مشاوره به بخشداری‌ها مراجعه کنند گفت: توسعه روستایی از حاشیه‌نشینی در شهرها جلوگیری می‌کند.

در سفر سرپرست فرمانداری شهرستان کرمان به بخش چترود از روستاهای دشت زحمتکشان، رحیم‌آباد، قوام‌آباد، بی‌بی حیات، تیکدر، کریم‌آباد آب‌نیل و روستای ده‌زیار و شهر کاظم‌آباد از توابع بخش چترود کرمان بازدید و با حضور دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی این مناطق و بخشدار چترود موانع توسعه آن بررسی شد.


سرپرست فرمانداری شهرستان کرمان در سفر به روستای دشت زحمتکشان از کارخانه تولید سفال و تعدادی از کوره‌های سنتی آجرپزی در این روستا و همچنین گلخانه در حال احداث هیدروپونیک تولید گل رز به مساحت سه هزار متر مربع، بازدید کرد.وی در سفر به روستای رحیم‌آباد از پایگاه اورژانس خیر‌ساز در این روستا بازدید و موانع افتتاح آن را بررسی کرد و همچنین با حضور در شهر کاظم‌آباد از مرکز درمانی ولی‌عصر‌(عج) و ساختمان در حال احداث شهرداری این شهر بازدید کرد.بابایی در سفر به روستای ده‌زیار روستای پایلوت اقتصاد مقاومتی از مجتمع در حال احداث نان خانگی ده‌زیار، خانه مهارت روستا و همچنین پروژه در حال احداث سالن ورزشی این روستا بازدید و برای رفع مشکلات آنها قول پیگیری و مساعد داد.


سرپرست فرمانداری شهرستان کرمان در سفر به روستای تیکدر 6 هزار متر مربع آسفالت معابر روستایی را با اعتبار تمام شده حدود 120 میلیون تومان را افتتاح کرد.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: