دو نوجوان محکوم به قصاص در استان کرمان امروز با گذشت اولیای دم در دفتر استاندار کرمان آزاد شدند.
کد خبر: ۵۰۷۰۲۵
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵ 11 October 2017
مراسم آزادی دو نوجوان محکوم به قصاص امروز با حضور علیرضا رزم‌حسینی استاندار کرمان، رمضان امیری مدیر‌کل زندان‌های استان کرمان، فاطمه‌السادات حسینی مدیر‌کل امور بانوان استانداری کرمان و خانواده‌های مقتولین در دفتر استاندار کرمان برگزار شد.

در این مراسم مدیر‌کل امور بانوان استانداری کرمان با اشاره به اینکه بحث پیگیری آزادی زندانی محکوم به قصاص از حدود یک ماه گذشته توسط استاندار کرمان آغاز شد گفت: در یک دیدار مردمی مادر نوجوانی که از 15 سالگی به‌دلیل قتل در زندان به سر می‌برد، موضوع را با استاندار کرمان مطرح کرد.

وی با بیان اینکه مادر این نوجوان باعث آزادی یکی دیگر از زندانیان نوجوان نیز شد افزود: استاندار کرمان موضوع مشابه این زندانی با سایر زندانیان را در دستور کار قرار داد و پیگیری‌های لازم برای آزادی آنها انجام شد.

فاطمه‌السادات حسینی با اشاره به اینکه در آموزه‌های دینی ما بحث گذشت بسیار سفارش شده است خاطر‌نشان کرد: کار بسیار با ارزش و معنوی انجام شد و در ابتدای ماه محرم، مقدمات آزادی دو نوجوان که در کانون اصلاح و تربیت زندانی بودند، فراهم شد.

مدیر‌کل امور بانوان استانداری کرمان با بیان اینکه رضایت خانواده‌های مقتولین گرفته شده است افزود: کسانی که عفو و بخشش می‌کنند بدون شک در تاریخ بزرگ خواهند بود و این گذشت تا همیشه باقی می‌ماند.

در این مراسم مدیر‌کل زندان‌های استان کرمان نیز با اشاره به اینکه یکی از اهداف ما در زندان اصلاح و تربیت مددجویان است اظهار‌داشت: هر انسانی امکان دارد اشتباهی را مرتکب شود و باید برای اصلاح آن تلاش کرد.

رمضان امیری با بیان اینکه در زندان مرکزی استان 24 نفر وجود دارند که حکم قصاص آنها آمده است گفت: 7 نفر نیز در کانون اصلاح و تربیت هستند که حکم قصاص آنها صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه دو نوجوانی که امروز با پیگیری‌های استاندار و جلب رضایت اولیای دم آزاد شدند 6 تا 7 سال در زندان بوده‌اند افزود: در این مدت این افراد با اصلاح خود و آموزش‌های لازم از جمله حفظ قرآن کریم سعی بر اصلاح خود داشته‌اند.

مدیر‌کل زندان‌های استان کرمان با بیان اینکه بزرگان دین اسلام بر گذشت، توصیه‌های زیادی داشته‌اند تصریح کرد: لذتی که در عفو و گذشت است در انتقام نیست و اولیای دم این زندانیان امروز کار بسیار بزرگی را انجام دادند.

وی با اشاره به اینکه 296 نفر نیز در زندان‌های استان کرمان بدهکار مالی هستند گفت: امروز با ضور تعدادی از خیرین استان، برنامه آزادی تعدادی از آنها فراهم شد.

به گزارش تسنیم با پیگیری استاندار کرمان، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری، مشاور ورزشی استاندار کرمان، مدیرکل زندان‌های استان و جمعی ازمسئولان استانی، سرنوشت دو نوجوان محکوم به قصاص نفس به آزادی ختم شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: