رئیس مرکز بهداشت شهرستان کرمان از راه‌اندازی ۵۲ پایگاه سلامت و ۱۰ مرکز بهداشت در شهر کرمان از ابتدای سال جاری خبر داد و گفت: مردم می‌توانند با مراجعه به این پایگاه‌ها و دریافت خدمات رایگان از انواع بیماری‌ها پیشگیری کنند.
کد خبر: ۵۱۵۵۶۷
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۲ 28 October 2017
ارسلان اسکندری امروز ظهر قبل از خطبه‌های نماز جمعه در مصلی امام علی‌(ع) شهر کرمان اظهار‌داشت: امروزه در مراکز بهداشت و پایگاه‌های سلامت خدمات نوین درمانی برای انواع گروه سنی ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مانند گذشته نیست که در مراکز بهداشت فقط خدمات به مادران باردار و واکسن نوزادان انجام شود گفت: اگر در دوره سالمندی و میانسالی هستید حتما به این مراکز مراجعه و با دریافت بسته خدمت سلامت سلامت خود را تامین کنید.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان کرمان با بیان اینکه از ابتدای سال جاری 52 پایگاه سلامت و 10 مرکز بهداشت در شهر کرمان راه‌اندازی شده است افزود: هر انسانی باید قدر داشته‌های خود از جمله سلامتی را بداند.

وی با اشاره به اینکه کم‌کردن نمک غذا، خوردن میوه و پیاده‌روی از مرگ و میر زود‌رس جلوگیری می‌کند خاطر‌نشان کرد: وقت کافی برای ارزیابی دوره‌ای سلامت و یا چکاپ خود قرار دهید و با مراجعه به مراکز بهداشت از میزان سلامتی خود آگاه شوید.

اسکندری با بیان اینکه از خود‌درمانی باید خودداری شود گفت: هر بیمار با توجه به سن و وزن و انواع بیماری‌های قبلی که ممکن است داشته باشد درمان او نیز متفاوت است و به همین دلیل در صورت بروز بیماری باید به پزشک معالج مراجعه شود.

وی با اشاره به اینکه در مراکز بهداشت مشاوره‌های خانواده نیز ارائه می‌شود افزود: معالجه به موقع بیماری‌های جسمی و روانی راحت‌تر و کم هزینه‌تر است.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان کرمان با بیان اینکه آمار میانسالان در شهرستان کرمان حدود 252 هزار نفر است و در شهر کرمان 200 هزار نفر میانسال وجود دارد تصریح کرد: مردم می‌توانند با مراجعه به سایت مرکز بهداشت شهرستان کرمان به آدرس http://kmu.ac.ir/fa/kermanhc از محل مراکز بهداشت و پایگاه‌های سلامت مطلع شوند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر این مراکز فقط در ساعات اداری صبح ارائه خدمت می‌دهند گفت: از آنجا که مردان کمتر می‌توانند صبح‌ها به مراکز مراجعه کنند در صدد هستیم تا تعدادی از این مراکز را در بعد از‌ ظهر‌ها نیز فعال کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار