مدیرعامل برق جنوب کرمان با بیان اینکه تخفیف تعرفه گرمسیری برق تا پایان مهر ماه بوده گفت: مشترکان مناطق گرمسیری استان کرمان مراقب مصرف برق خود باشند زیرا از ابتدای آبان نرخ برق مصرفی به حالت عادی برگشته و فیش‌های برق بدون تخفیف محاسبه می‌شود.
کد خبر: ۵۲۳۵۹۱
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۰ 13 November 2017
عبدالوحید مهدوی‎نیا ، با اشاره به پایان فصل گرما در جنوب استان کرمان اظهار داشت: هفت شهرستان جنوبی استان کرمان به دلیل قرار گرفتن در منطقه گرمسیری در هفت ماهه نخست سال از تخفیفات مناطق گرم1 و گرم 2 برخوردار می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه در استان کرمان سه منطقه عادی، گرم 1 و گرم 2 داریم تصریح کرد: نحوه محاسبه مصرف برق در این مناطق به دلیل میزان شدت گرما متفاوت است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان با بیان اینکه نرخ برق مصرفی در مناطق عادی بین 45 تا 320 تومان است گفت: نرخ برق مصرفی در مناطق جنوبی استان کرمان از ابتدای فرودین تا پایان مهر ماه از 15 تومان شروع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه میانگین سرانه مصرف برق هر خانه در دنیا در طول سال حدود هزار کیلو وات است خاطر نشان کرد: میانگین میزان مصرف برق در ایران به دلیل عدم اصلاح الگوی مصرف دو هزار و 900 کیلو وات بوده که از میانگین مصرف دنیا بالاتر است.

مهدوی‎نیا با ابراز تاسف از اینکه در مناطق جنوبی استان کرمان مشترکانی داریم که مصرف برق آنها در یک ماه تا پنج هزار کیلو وات می‌رسد گفت: این میزان مصرف یعنی پنج برابر میانگین مصرف سالیانه یک خانه در دنیا، که این جای تامل دارد.

وی با بیان اینکه بعضی مشترکان در مناطق گرمسیر جنوب استان به‌علت نرخ پایین تعرفه برق، مصرف برق خود را اصلاح و مدیریت نمی‌کنند گفت: به این مشترکان توصیه می‌شود در مصرف برق صرفه‌جویی کرده و با رعایت الگوهای مصرف میزان مصرف خود را به ویژه در فصل‌های سرد سال مدیریت کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان با تاکید بر اینکه با آغاز فصل سرما تخفیف تعرفه گرمسیری برق در جنوب کرمان به پایان رسیده گفت: از ابتدای آبان ماه تعرفه‌های برق در مناطق جنوبی استان به حالت عادی برگشته و در صورت عدم رعایت مصرف برق با قبوض سنگین روبرو می‌شوند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار