مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان گفت: ساختمان بیشتر مدارس غیردولتی کرمان از حداقل استاندارد برخوردار است.
کد خبر: ۵۴۱۲۳۰
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۰ 20 December 2017
غلامرضا رجایی ، با اشاره به اینکه پس از زمین‌لرزه بم در سال 82 مدارس استان کرمان براساس معیارها و شاخص‌های آن زمان مورد ارزیابی قرار گرفتند اظهارد داشت: تخریب، بازسازی و مقاوم‌سازی مدارس استان از آن زمان در آغاز شد.

وی با بیان اینکه تعداد زیادی از مدارس استان بازسازی و مقاوم‌سازی شدند گفت: متاسفانه در استان کرمان هنوز هم مدارسی وجود دارد که نیاز به تخریب و بازسازی و یا مقاوم‌سازی دارند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با اشاره به اینکه 60 درصد مدارس شناسایی شده غیراستاندارد استان مقاوم‌سازی و یا نوسازی شده است، تصریح کرد: در حال حاضر 18  درصد مدارس استان کرمان حتما باید مقاوم‌سازی شود.

وی با اشاره به اینکه در مجموع 16 درصد مدارس استان کرمان کاملا تخریبی هستند افزود: این مدارس در سال‌های گذشته شناسایی شده اما با کمبود اعتبارات برای بازسازی آنها روبه‌رو هستیم.

رجایی با اشاره به اینکه سرانه فضای آموزشی در استان کرمان نسبت به میانگین کشوری پائین‌تر است خاطرنشان کرد: برای توسعه فضای فیزیکی آموزش در استان نیازمند کمک خیرین و مردم هستیم.

وی با بیان اینکه استحکام بنای مدارس غیردولتی توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان بررسی و تایید می‌شوند و تایید استحکام بنای این مدارس بر عهده اداره کل نوسازی مدارس نیست گفت: از نظر من بیشتر ساختمان‌هایی که کاربری آموزشی نداشته و با تغییر کاربری به مدارس غیرانتفاعی تبدیل می‌شوند از حداقل استاندار برخوردارند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار