معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده بر لزوم نگاه متعادل در حوزه زنان و خانواده بمنظور جبران عقب ماندگی ها تاکید کرد و گفت: در حوزه بانوان و خانواده بر ارتقای مهارت های ارتباطی تاکید ویژه ای داریم.
کد خبر: ۵۶۵۶۴۲
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۰ 13 February 2018

معصومه ابتکار روز سه شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان افزود: یکی از تکالیف قانونی در سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب اسلامی و برنامه ششم توسعه کشور، نگاه متعالی به وضعیت زنان و خانواده است و در این زمینه باید برنامه ریزی دقیقی با همکاری همه دستگاه ها داشته باشیم.
وی از زنان و خانواده به عنوان پشتوانه پیشرفت و تعالی اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی یاد کرد و ادامه داد: داشتن خانواده سالم ضامن پیشرفت در ابعاد مختلف است.
ابتکار یادآور شد: در برخی موارد از جمله در حوزه ورزشی زنان با محدودیت هایی روبرو هستند که باید تلاش کرد آنها را رفع کنیم.
وی با اشاره به اینکه طرح گفت و گوی ملی خانواده و بین نسلی را دنبال می کنیم، اظهار داشت: گفت و گوها در درون خانواده ها به 20 دقیقه رسیده و دلیل اصلی آن نیز وسایلی از جمله تلفن همراه است.
معاون رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: طرح توسعه امور زن و خانواده هر استان را به اقتضای شرایط استان ها دنبال می کنیم.
ابتکار، طرح ارتقای تاب آوری اجتماعی را یک طرح موفق در کشور دانست و گفت: شناخت صحیح مشکلات و نیز مواجهه صحیح با مشکلات و تعیین راهکارهای مناسب در تعریف تاب آوری اجتماعی مطرح است.
وی بر توسعه همکاری با سازمان های مردم نهاد و نقش آنها در پیشرفت جامعه تاکید کرد و گفت: در موضوعاتی مانند خشونت بر اصلاح قوانین تاکید داریم و امنیت اجتماعی زنان در قابل خشونت در دست پیگیری است که امیدواریم با حمایت دولت به مجلس وارد شود.
وی با بیان اینکه طرح حمایت قضایی از کودکان و نوجوانان نیز در مجلس شورای اسلامی مطرح شده است، اظهار امیدواری کرد بر مبنای نگاه پیشرو امام راحل (ره)و رهبر معظم انقلاب اسلامی درخواست ها و نیازهای این نسل را پاسخگو باشیم.
وی یادآور شد: دولت در حوزه زنان سرپرست خانوار توجه ویژه ای به اشتغال و معیشت دارد و در این زمینه برنامه های خاصی تدوین و اجرایی شده است.
وی تصریح کرد: زنان در حوزه الگوی مصرف نیز نقش ویژه ای دارند و این نقش باید به شکلی صحیح و گویا بازتعریف شود.
**هدف دشمن ضربه زدن به بنیان خانواده ها است
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در دیدار با معاون رئیس جمهوری در امور بانوان و خانواده گفت: دشمنان ما برای رسیدن به اهداف شوم خود بسیار تلاش می کنند که به بنیان خانواده ها آسیب وارد کنند.
حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی افزود:خانواده حساس ترین و مهمترین بخش های اجتماعی است که نتیجه اقدامات در این حوزه بسیار مهم است.
وی با بیان اینکه دشمنان در پی اهداف خود برای سقوط نظام ها بر محور خانواده تمرکز دارند، اظهار کرد: بانوان به عنوان نیمی از جمعیت جامعه نقش های مهم و بی بدیلی چون نقش مادری را بر عهده دارند.
وی اظهار کرد: یکی از افتخارات مهم مردان جامعه نیز این است که سالهای زندگی خود را با مادر سپری کرده اند.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی گفت: زنان در خانه نیز در نگاه وتصمیم گیری درباره امور بسیار نقش دارند و بسیاری از نظرات خانم ها در خانه تاثیرگذار است.
وی تصریح کرد: در نگاه دینی نیز زن و مرد در خانواده مکمل یکدیگر هستد و مردم تنها و زن تنها به طور کامل نمی توانند خانه را اداره کنند.
وی عنوان کرد: یکی از دلایل کم شدن گفت و گو در خانواده ها این است که نقش مادر در خانواده کمرنگ شده است.
امام جمعه کرمان با اشاره به این مطلب که زنان بعد از انقلاب اسلامی ایران نقش های اجتماعی پررنگ تری داشته اند ، گفت: زن در ابتدا با خانواده را تحت سیطره خود قرار دهد و بعد به مسئولیت های اجتماعی خود بپردازد.
وی افزود: کاری کنید که در تربیت کودکان و توجه به فرزندان خانواده ها توجه ویژه و خاصی شود و این امر برای زنان سرپرست خانوار از اهمیت ویژه ای دارد.
وی با بیان اینکه بستر کار در حوزه خانواده و زنان باید گسترده تر شود، گفت: یکی از محورهای اصلی کار مدیران در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در حوزه خانواده است.
معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری در امور بانوان و خانواده روز سه شنبه وارد کرمان شده است و قرار است که ضمن افتتاح طرحهایی در حوزه بانوان نشست هایی را در این زمینه با مسئولان و دانشگاهیان داشته باشد.

منبع: ایرنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار