فرمانده انتظامی رفسنجان عنوان کرد
فرمانده انتظامی شهرستان رفسنجان گفت: مراسم چهارشنبه پایان سال به صورت محله و کوچه‌محور است و با توجه به اینکه در میادین اصلی، پارک‌ها و...برای شهروندان مزاحمت ایجاد می‌شود برگزاری این مراسم در این اماکن ممنوع است.
کد خبر: ۵۷۷۲۹۶
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۱:۴۸ 11 March 2018

نصرالله عباسی عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه تعامل پلیس با رسانه‌ها موجب امنیت اجتماعی می‌شود و نقش رسانه‌ها در ارتقای تعامل مردم با پلیس پررنگ است، اظهار داشت: پلیس بر این باور است که رسانه‌ها به دلیل قدرت تأثیرگذاری بر افکار عمومی از بروز بسیاری از ناهنجاری‌ها جلوگیری می‌کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان رفسنجان با بیان اینکه شعار امسال پلیس برای نوروز" آرامش بهاری با نظم و امنیت" است، عنوان کرد: طرح نوروزی پلیس از 25 اسفندماه آغاز شده و تا 15 فروردین ماه ادامه دارد.

وی با اشاره به استقرار پلیس در ایام نوروز در چهار نقطه از شهرستان شامل ایستگاه‌های مستقر در میدان 22 بهمن، جاده رفسنجان زرند، جاده رفسنجان کرمان و خانه خشتی قاسم‌آباد تصریح کرد: در ایستگاه‌های یادشده خدمات راهنمایی و توزیع بروشور و نقشه به مسافران انجام می‌شود.

وی در ادامه به چهارشنبه پایان سال اشاره و تأکید کرد: مراسم چهارشنبه پایان سال به صورت محله و کوچه‌محور است و با توجه به اینکه در میادین اصلی، پارک‌ها و...برای شهروندان مزاحمت ایجاد می‌شود برگزاری این مراسم در این اماکن ممنوع است و هرکس این مراسم را به صورت سنتی در محله خود برگزار کند.

عباسی با اشاره حدیثی از امام علی(ع) افزود: برترین شرافت‌ها خودداری از آزار دیگران و بذل احسان است و خانواده‌ها در این ایام فرزندان خود را مدیریت کنند تا باقیمانده سال را به خوبی به پایان برسانند.

وی با اشاره به اینکه پلیس با جدیت با فروشندگان و خریداران مواد محترقه برخورد خواهد کرد، اضافه کرد: متخلفان تا پایان تعطیلات نوروزی در بازداشت به سر خواهند برد.

فرمانده انتظامی شهرستان رفسنجان با توضیح هشدارهایی مبنی بر ممانعت والدین بر استفاده از مواد آتش‌زا و محترقه در ایام پایانی سال، ابراز داشت: این روزها والدین نظارت ویژه بر فرزندان خود داشته باشند.

وی در بخش دیگری از این نشست خبری به عملکرد یازده ماهه پلیس در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل پرداخت و در این زمینه گفت: در سال جاری نسبت به سال گذشته موفقیت‌های پلیس بیشتر بوده به طوری که شاهد 14 درصد کاهش سرقت‌ها بودیم و در تصادفات درون‌شهری 6 درصد کاهش و تصادفات برون‌شهری 15 درصد کاهش داشتیم.

عباسی بیان کرد: در زمینه قاچاق سوخت 100 درصد کاهش داشتیم و 148 درصد افزایش کشفیات کالای قاچاق از عملکرد پلیس رفسنجان بوده است.

داشتیم.

‌ فرمانده انتظامی شهرستان رفسنجان با اشاره به طرح جمع‌آوری متکدیان تأکید کرد: پلیس همواره پای کار است اما متولی اصلی جمع‌آوری متکدیان، کودکان خیابانی و معتادان پرخطر و ولگرد شهرداری و بهزیستی هستند و آن‌ها باید زیرساخت‌ها را فراهم کنند تا نسبت به ساماندهی این افراد اقدام شود، هر جا از ما کمک خواستند پای کار هستیم.

عباسی با اشاره به ممنوع ‌بودن جابه‌جایی اسباب و اثاثیه منزل در تعطیلات نوروز تصریح کرد: این کار باید از قبل از پاسگاه‌های انتظامی هماهنگ شود و با داشتن نامه عبور و مرور وسایل نقلیه حامل اسباب و اثاثیه بلامانع است.

منبع: فارس

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار