مدیرکل میراث‌ فرهنگی استان کرمان عنوان کرد:
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، گفت: شرایط استان از نظر اماکن، سایت ها و موزه ها و آمادگی های امنیتی و انتظامی، ترافیکی و مجموعه خدماتی که باید در ایام نوروز به میهمانان استان ارائه شود، آماده است.
کد خبر: ۵۷۸۶۴۶
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۷ 13 March 2018

به گزارش تابناک کرمان، به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، محمود وفایی صبح امروز 22 اسفندماه در جلسه ستاد خدمات سفر استان کرمان در سالن پیامبراعظم استانداری، اظهار کرد: شرایط استان از نظر اماکن، سایت ها و موزه ها و آمادگی های امنیتی و انتظامی، ترافیکی و مجموعه خدماتی که باید در ایام نوروز به میهمانان استان ارائه شود، آماده است.
وی با اشاره به اینکه کرمان به عنوان بزرگ ترین مهمانخانه ایران آمادگی پذیرش مسافران نوروزی از سراسر کشور را دارد، افزود: در سال جاری به ظرفیت های اقامتی ما اضافه شده و اکنون بیش از 170 اقامتگاه بوم گردی در استان فعال است و گردشگران در هر منطقه حضور پیدا کنند، امکان اقامت وجود دارد.
وفایی با اشاره به ارزیابی رضایتمندی مسافران نوروزی در استان ها در سال گذشته، تصریح کرد: با مدیریت خوب استاندار و همکاری همه مسئولان و اعضای ستاد سفر در سطح استان، کرمان در صدر رضایتمندی مسافران قرار گرفت.
وی بیان کرد: تعداد اقامتگاه های بوم گردی استان در دو سال گذشته به بیش از 170 واحد رسیده و می توانند پذیرای حدود 20 هزار میهمان در ایام نوروز و طول سال باشند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به افزایش ظرفیت های اقامتی و خدماتی در سه سال گذشته خاطرنشان کرد: هتل های استان از چهار واحد در سال 93 به 31 واحد افزایش پیدا کرده و ورود گردشگران خارجی از 7 هزار نفر در سال 92 امسال به مرز 40 هزار نفر رسیده است.
وی با اشاره به اینکه مجتمع های گردشگری استان از دو واحد به 14 مورد رسیده، اظهار داشت: تعداد خانه های مسافر استان نیز از یک مورد به 24 مورد افزایش پیدا کرده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار