مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان با اشاره به اینکه ۱۹۳ اقامتگاه بوم‌گردی رسمی و دارای مجوز در استان کرمان وجود دارد گفت: استان کرمان در این زمینه رتبه اول کشوری را دارد.
کد خبر: ۵۸۸۴۵۹
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۶ 10 April 2018

محمود وفایی امروز در کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی استان کرمان با بیان اینکه بیش از چهار و نیم میلیون نفر در تعطیلات نوروزی امسال از استان کرمان بازدید کردند اظهار داشت: این یک کار بزرگ است و در سال جدید باید بیشتر کار کنیم تا گردشگران بیشتری داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه مدیریت آمار با استانداری بود تا شائبه‌ای وجود نداشته باشد افزود: برای اولین سال است که کرمان در این زمینه به‌عنوان استان برتر مطرح شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه مقام عالی دولت در استان در سال‌های گذشته نگاه جدی به بخش گردشگری داشته است گفت: هیچ فاصله‌ای بین مجموعه سازمان و ارکان دولتی با بخش خصوصی در حوزه گردشگری و میراثی نیست.

وی با اشاره به اینکه حق استان کرمان بیشتر از آنچیزی است که تاکنون در آن کار شده و حتما باید در آینده بیشتر تلاش کنیم تصریح کرد: گردشگری در رونق اقتصادی استان بسیار اثر دارد و همه باید با این نیت و هدف به کار خود در سال جدید ادامه دهیم.

وفایی با بیان اینکه حجم ورودی و بازدیدی که در ایام نوروز از استان شد قطعا معطوف به برنامه‌هایی بوده که سال‌های قبل در حوزه معرفی استان بود عنوان کرد: یکی از موارد مهمی که امسال حائز اهمیت بود، مدیریت مناسب از قبل از ورود به ایام تعطیلات و نوروز بود.

وی با اشاره به اینکه بیش از 15 کمیته در ستاد سفر استان تشکیل شد که جای قدردانی از همه دارد افزود: برنامه‌های شاد و مفرحی برنامه‌ریزی شد و حدود 600 ساعت برنامه مفرح در ستادهای نوروزی و گردشگری اجرا شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه امسال بعد از 20 سال داربست سردرب ورودی کاروانسرای گنجعلیخان جمع‌آوری شد گفت: برنامه نوروزگاه نیز صبح و عصر در کاروانسرای گنجعلیخان برگزار شد و استقبال بسیار خوبی توسط مهمانان و مسافران نوروزی شد.

وی با اشاره به اینکه 193 اقامتگاه بوم‌گردی رسمی و دارای مجوز در استان کرمان وجود دارد بیان کرد: استان کرمان در این زمینه رتبه اول کشوری را دارد.

وفایی با بیان اینکه استقبال خوبی از این اقامتگاه‌ها در نوروز شد افزود: این اقامتگاه‌ها نقش مهمی در معرفی فرهنگ استان کرمان به مهمان و گردشگران برعهده دارند.

وی با اشاره به اینکه امسال یکی از سال‌های خوب در حوزه صنایع‌دستی برای استان بود تصریح کرد: تاکید کردیم در بازارچه‌های نوروزی چیزی جز عرضه صنایع‌دستی انجام نشود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه سوابقی از بازی چوگان در کاروانسرای کرمان به دست آوردیم بیان کرد: با بررسی‌های انجام شده متوجه شدیم که استان کرمان از خاستگاه‌های بازی چوگان از قبل از دوران صفویه بوده است.

وی با بیان اینکه امسال برای نخستین بار بعد از حداقل صد سال با همکاری هیئت چوگان در محل میدان گنجعلیخان این بازی به‌صورت نمادین برگزار شد افزود: امسال بیشترین حجم بروشورهای تبلیغاتی در معرفی جاذبه‌های گردشگری استان بین مسافران نوروزی توزیع شد.

وفایی با اشاره به اینکه ساماندهی کمپ‌های اطلاع‌رسانی ورودی شهرها باید در نوروز انجام شود گفت: در بدو ورودی شهرها باید یک سایت مناسب و بهتری راه‌اندازی شود و احساس می‌شود این سایت فعلی مناسب استان نیست.

منبع: تسنیم

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار