مسؤول پژوهش حوزه معاونت اجتماعی وزارت بهداشت:
مسؤول پژوهش حوزه معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در آینده بسیار نزدیک با کمک استانداران، فرمانداران و مراکز علمی و دانشگاهی و همت مردم و خیران طرح کانون سلامت محله را در سراسر کشور پیاده می‌کنیم.
کد خبر: ۵۹۶۲۴۴
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵ 25 April 2018

حمید اخوان پیش از ظهر امروز در نخستین مجمع سلامت این شهرستان در محل فرمانداری اظهار داشت: هر جا به فرمان‌های مقام معظم رهبری در مورد مشارکت مردم عمل کردیم، موفق بودیم.

وی با اشاره به بحث توسعه مشارکت مردم در تمام جوامع از سطوح پایین افزود: در گذشته ابلاغیه‌‌ها از سطوح بالا به پایین دستوری بود، اما این سیاست در دولت اخیر و دوره گذشته به حضور مردم در کنار مسؤولان تغییر پیدا کرد، بنابراین تصمیم‌گیری‌ها باید به مردم واگذار شود.

مسؤول پژوهشی معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: تا تیر ماه تمام شهرستان‌ها و مراکز دانشگاهی باید با همت استانداران و فرمانداران مجمع سلامت را برگزار کنند تا بتوانیم از این طریق مشکلاتی را که فراروی مردم است به مقامات بالاتر انتقال دهیم.

 اخوان ادامه داد: سلامت حق همگانی مردم است و آن‌ها باید از تمام خدماتی که وجود دارد در هر جای کشور استفاده کنند، طی چند سال گذشته این موضوع مغفول مانده بود، اما در این دوره توجه خوبی به امر سلامت شده است و مردم را در بحث سلامت مشارکت دادند.

وی خاطرنشان کرد: در آینده بسیار نزدیک با کمک استانداران، فرمانداران و مراکز علمی و دانشگاهی و همت مردم و خیران طرح کانون سلامت محله را در سراسر کشور پیاده می‌کنیم در بحث محله‌ها هیچ پست، مقام و پولی بین کسانی که مشارکت می‌کنند، توزیع نمی‌شود و تصمیم‌گیرنده اصلی مردم هستند که جایی را به عنوان بحث محله انتخاب می‌کنند و موضوع‌های مختلف را مطرح و مطالبه‌گری می‌کنند.

 اخوان ابراز داشت: زمانی که مردم که خود تصمیم‌گیرنده هستند، موفقیت بیشتر می‌شود در بحث زلزله سر پل ذهاب بیش از 75 درصد کمک‌ها، مردمی بود که اگر این کمک‌ها نبود، آلام زلزله‌زدگان بیش از این بود.

وی عنوان کرد: در محله‌ها حتماً باید کانون محله‌ها تشکیل شود، این کانون به طور نمونه در شهر تهران وجود دارد که در کانون محله 15 ،16 کانون کوچکتر در حال تشکیل است و در کانون‌های مادر و کودک، پسماندها، تفکیک زباله، آموزش به کودکان و ... نقش تمام مردم را می‌بینیم.

این مسؤول تأکید کرد: خیران و سمن‌ها نقش مهمی در این زمینه دارند، بحث سلامت از دوران نوزادی، کودکی و تکامل بسیار مهم است، آموزش‌هایی از صدا و سیما، راه و شهرسازی، نیروی انتظامی، آموزش و پرورش و همکاری ائمه جمعه و ... در این زمینه می‌تواند به ما کمک کند.

 وی با بیان اینکه در کانون محله‌ها اعضای اصلی کارگروه‌ها نمایندگان مردم، مسؤولان دانشگاه‌های دولتی، مراکز تحقیقاتی و علمی و معتمدان محله هستند، اذعان داشت: در هر کانون محله یک نفر به عنوان دبیر و یک نفر جانشین از خود مردم تعیین می‌شود تا مشکلات را انتقال دهند و ماهانه جلسه‌ها را برگزار می‌کنند.

مسؤول پژوهشی معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: می‌طلبد، تمام ارگان‌ها، نهادها و مردم وارد این موضوع شوند و برای سلامت خود تلاش کنند.

منبع: فارس

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار