مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با اشاره به اینکه در حوزه جوانان اصل کار بر دوش سمن‌های جوانان هست گفت: امسال ۵۱۰ برنامه در هفته جوان در استان کرمان برگزار می‌شود.
کد خبر: ۵۹۷۳۴۲
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۴ 28 April 2018

محمد‌‌تقی امیری‌خراسانی با تبریک سالروز ولادت حضرت علی‌اکبر‌(ع) و روز جوان اظهار داشت: در حوزه جوانان اصل کار بر دوش سمن‌های جوانان هست و در این حوزه سازمانهای مردم‌نهادی داریم که مجوز خود را از اداره کل ورزش و جوانان می‌گیرند.

وی با بیان اینکه اعتقاد دارم که بعد از ادغام سازمان ملی جوانان با وزارت ورزش بر حق جوانان جفا شده است گفت: امسال لایحه دولت پیگیری می‌شود و این لایحه به این صورت است که در قالب سازمان جداگانه، در وزارت ورزش و جوانان بمانند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه حمایت از سمن‌های جوانان در کرمان افزود: جلسات زیادی برای پیگیری مشکلات آنها برگزار کردیم و با اعلام وزارت ورزش وجوانان و بررسی دقیقی که صورت گرفته با پیشرفت 400 درصدی سمن‌ها در استان کرمان روبه‌رو بودیم.

وی با بیان اینکه در سال 95 تعداد سمنهایی که حمایت شده بود 20 سمن بود و در سال 96 تعداد 36 سمن را حمایت کردیم خاطر‌نشان کرد: در سال گذشته از 101 طرح سمن‌ها حمایت جدی شد.

امیری‌خراسانی با تاکید بر اینکه هیچ دخالتی بر نحوه و مبلغ حمایتی طرح‌ها در استان نداریم گفت: برای حمایت از طرح‌ها به تایید وزارت ورزش و جوانان می‌رسد و اعتبارات هم از وزارتخانه ابلاغ شده است.

وی با اشاره به اینکه در سال 96 تعداد 416 برنامه توسط سمن‌ها اجرایی شد که رشد قابل توجهی در استان داشتیم افزود: 300 برنامه در سال 96 در هفته جوان در استان کرمان برگزار شد و امسال 510 برنامه در هفته جوان در استان برگزار می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان اظهار‌داشت: طرح‌های سمن‌‌ها در شورای اداره کل مطرح و به تایید می‌رسد و بعد از تایید به وزارتخانه ارسال می‌شود که بعد از تایید وزارتخانه مبلغ 5 تا ده میلیون تومان و گاهی اوقات نیز تا 20 میلیون از این طرح‌ها حمایت می‌شود و در حمایت از طرح‌ها به اثر بخشی طرح‌ها توجه می‌شود.

وی با بیان اینکه اعتماد‌سازی سمن‌های جوان برای بقیه دستگاه‌ها از برنامه‌های ما بود و برای اولین بار جلسه ستاد ساماندهی جوانان با حضور استاندار کرمان برگزار شد تصریح کرد: در معرفی جوان موفق بر اساس معیارهای مصوب در ادارات مختلف در نظر گرفته می‌شود و بازه سنی 18 تا 29 سال مدنظر است.

منبع: تسنیم

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار