مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت : مجوز بهره برداری از اقامتگاه های بوم گردی غیر فعال در این استان لغو و صاحبان آنان موظف به بازگرداندن تسهیلات دریافتی هستند.
کد خبر: ۶۳۸۴۰۵
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۳ 02 August 2018

 غلامرضا فرخی افزود: بالابردن کیفیت ارائه خدمات در اقامتگاه های بوم گردی طبق استانداردهای موجود یکی از اولویت های این اداره کل در سال جاری است.
وی با بیان اینکه برگزاری دوره های آموزشی ویژه مدیران اقامتگاه های بوم گردی در دستور کار است اظهار داشت: این دوره های آموزشی که شامل مقدماتی و پیشرفته می شود با حضور اساتید مجرب کشوری برگزار می شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان تصریح کرد: در صورتی که این اقامتگاه ها از تسهیلات بانکی بهره مند شده باشند باید این تسهیلات را با نرخ سود بالاتر به بانکهای عامل بازگردانند.
وی با اشاره به شناسایی و معرفی اقامتگاه هایی که در فهرست غذایی خود از محصولات ارگانیک و طبیعی استفاده کرده باشند تاکید کرد: این اقامتگاه ها که به اجرای طرح گردشگری سلامت در بین اقامتگاه های بوم گردی کمک کنند توسط سازمان میراث فرهنگی کشور به عنوان اقامتگاه سالم معرفی می شوند.
تاکنون 270 اقامتگاه بوم گردی در سطح استان کرمان راه اندازی شده است و این استان رتبه اول اقامتگاه های بوم گردی کشور را دارد.

منبع: ایرنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار