رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان ا بیان اینکه آمار تلفات ما در حوادث ترافیکی سال گذشته در استان هزار و ۱۰۰ نفر بوده است گفت: آمار حوادث جاده‌ای استان کرمان آمار قابل توجه و نگران‌کننده‌ای است.
کد خبر: ۶۳۸۴۰۸
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۶ 02 August 2018

سیدمحمد صابری  با بیان اینکه آمار حوادث جاده‌ای در کشور و به ویژه استان کرمان آمار قابل توجه و نگران‌کننده‌ای است اظهارداشت: در سال 96 در حوادث ترافیکی استان چیزی حدود 54 هزار و 500 نفر مصدوم داشتیم.

وی با بیان اینکه آمار تلفات ما در حوادث ترافیکی سال گذشته در استان هزار و 100 نفر بوده است گفت: از این تعداد 880 نفر مرد و 220 نفر زن بودند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه مسیر بم-کرمان پرتلفات‌ترین مسیر جاده‌ای استان در سال گذشته بود بیان کرد: در این مسیر شهر بزرگ برای توقف نداریم و این شاید این مسئله یکی از دلایل بالای تلفات جاده‌ای مسیر کرمان-بم باشد.

وی با بیان اینکه کسانی که به صورت حرفه‌ای رانندگی نمی‌کنند و یا به عبارتی شغل آنها رانندگی نیست باید از رانندگی در شب خودداری کنند هر چند در طول روز استراحت کافی داشته باشند افزود: رانندگان باید قبل از رانندگی‌های طولانی مدت حتما 5 تا 6 ساعت استراحت کافی داشته باشند.

صابری با اشاره به اینکه پیشنهاد می‌شود رانندگان در مسیر جاده‌ها هر دو ساعت یک بار 10 تا 15 دقیقه استراحت داشته باشند گفت: حرکت با سرعت مطمئنه، پرهیز از صحبت کردن با موبایل و استفاده از کمربند ایمنی برای تمامی سرنشینان به ویژه در تصادفاتی که به واژگونی خودرو منجر می‌شود بسیار اثرگذار است.

وی با بیان اینکه پیشنهاد می‌شود تا از تردد و مسافرت‌های غیرضرور در مسیرهای صعب‌العبور به ویژه در فصول سرد سال خودداری شود افزود: دمای داخل خودرو در هوشیاری راننده بسیار موثر است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه استاندارهای جاده‌ای ما در سطح ملی وجود پایگاه اورژانس در هر 40 کیلومتر جاده‌ها است که این استاندارد در کرمان وجود دارد گفت: زمان رسیدن به مصدومین در تصادفات جاده‌ای باید زیر 20 دقیقه باشد که خوشبختانه در کرمان وجود دارد.

منبع: تسنیم

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار