مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه در کرمان قریب ۴۲ درصد دانش‌آموزان جذب رشته‌های فنی شده‌اند گفت: مدارس کرمان در بحث تجهیزات ضعیف بوده و نیازمند کمک همه دستگاه‌ها هستیم.
کد خبر: ۶۴۰۱۶۳
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۷ 06 August 2018

احمد اسکندری‌نسب امروز در آئین افتتاح دومین دفتر همکاری آموزشی شاخه کار دانش و شهرک‌های صنعتی کشور در استان کرمان که با حضور سیدمصطفی آذرکیش مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش و پرورش در شهرک صنعتی خضراء کرمان برگزار شد اظهارداشت: یکی از انگیزه‌ها برای تحول سند بنیادین این است که شرایط موجود آموزش و پرورش تامین‌کننده جامعه نبوده است.

وی با بیان اینکه قدم‌های کمی در این راستا برداشته شده که از نظر کیفی کافی نبوده است گفت: برای اجرای سند تحول بنیادین عزم ملی نیاز است و دغدغه همه دستگاه‌های اجرایی باید اجرای سند تحول بنیادین شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه در کشورهای توسعه یافته به نیرو انسانی توجه بیشتری شده است افزود: زمانی که آموزش و پرورش اولویت اول همه دولت‌ها قرار گیرد موفق می‌شویم.

وی با بیان اینکه در کرمان قریب 42 درصد دانش‌آموزان جذب رشته‌های فنی شده و حدود 406 آموزشگاه فنی راه‌اندازی شده است تصریح کرد: در بحث تجهیزات ضعیف هستیم و از همه دستگاه‌ها خواستاریم تا در این امر به کمک آموزش‌ و پرورش بیایند.

اسکندری‌نسب با اشاره به اینکه برای موفقیت در این امر باید با برنامه‌ریزی جلو برویم گفت: رویکرد و نگاه به رشته های فنی خوب نیست و نگاه امروز جامعه که همه به‌دنبال کار دفتری و میزنشینی هستند اشتباه است.

وی با بیان اینکه قریب به 802 رشته فنی داریم که بسیار متنوع هستند و رشته‌های فنی نسبت به رشته‌های نظری مثل تجربی و ریاضی از تنوع بیشتری برخوردار است افزود: آموزش و پرورش تمام توان و ظرفیت خود را در این کار گذاشته است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه درجایی که آموزش و پرورش ظرفیت نداشته باشد از ظرفیت برون‌دستگاهی استفاده خواهیم کرد گفت: بی‌اعتمادی نسبت به دستگاه‌های دولتی بیشتر در بحث اشتغال است.

وی با بیان اینکه در آموزش‌و‌پرورش به‌دنبال این هستیم که با ورود ‌دانش‌آموز به مقطع متوسطه هر دانش‌آموز یک مهارت و هر دانش‌آموز یک رشته ورزشی را فرا گیرد افزود: باید با همه توان و استفاده از همه نهادها نیروی ماهر و با اخلاق تربیت کنیم.

منبع: تسنیم

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار