عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیمارستان‌های جنوب کرمان با کمبود پزشک روبه‌رو هستند گفت: جنوب استان کرمان در بحث بهداشت و درمان وضعیت خوبی ندارد.
کد خبر: ۶۴۵۳۹۷
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۷ 19 August 2018

احمد حمزه با بیان اینکه همه دولت‌ها به بحث سلامت در جامعه توجه جدی دارند اظهارداشت: در جوامع پیشرفته به این بعد زندگی مردم توجه ویژه داشته دارند و هرگونه تغییر در بودجه این حوزه را مورد ارزیابی قرار می‌دهند.

وی با بیان اینکه جنوب استان کرمان نسبت به قبل از انقلاب تغییرات بسیاری کرده است گفت: جنوب استان کرمان در بحث بهداشت و درمان وضعیت خوبی ندارد و نسبت به دیگر نقاط کشور بسیار عقب هستیم و این مسئله باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده پنج شهرستان جنوبی استان کرمان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شاخص تخت به ازای هر هزار نفر در دنیا‌ 13 است در حالیکه این شاخص در منطقه جنوب استان کرمان به 0.5 می‌رسد بیان کرد: شاخص واکسیناسیون ما در همه واکسن‌ها و همه رقم از آنها 99 درصد است و پیشرفت خوبی در این بحث داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه بیمارستان‌های جنوب کرمان با کمبود پزشک روبه‌رو هستند افزود: در سه سال اخیر قریب 7 هزار گزیدگی مار و عقرب داشتیم که از این تعداد 8 نفر فوت کردند که تعدادی از آنها کودک زیر یک سال بوده‌اند.

حمزه با اشاره به اینکه تراکم پزشک‌ها در کلان شهرها است گفت: باید زیرساخت‌هایی در جنوب استان فراهم شود و امتیازاتی به پزشکان داده شود که به مناطق محروم جنوبی سفر کنند.

وی با بیان اینکه چالش اساسی در حوزه نیرو انسانی داریم افزود: یکی از راهکارها این است که سهمیه کنکور برای دانش‌آموزان بومی قرار دهیم که پس از تحصیل به منطقه خود بیایند.

نماینده مردم شهرستان‌های کهنوج، منوجان، رودبارجنوب، فاریاب و قلعه‌گنج در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه از دیگر مشکلات جنوب استان کرمان کمبود تجهیزات پزشکی و جاده‌های نامناسب است که حوادث را تشدید می‌کنند تصریح کرد: ورود و قاچاق اتباع بیگانه میزان تصادفات در جنوب استان را افزایش داده و قاچاق دام که موجب شیوع بیماری‌هایی در منطقه می‌شود از دیگر مواردی است که در جنوب استان کرمان در حوزه بهداشت و درمان مشکلاتی ایجاد کرده است.

منبع: تسنیم

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار