تابناک کرمان- مهندس ساردوئی مدیر کل راه و شهر سازی جنوب کرمان گفت:با توجه به پیگیری های بعمل آمده و پیگیری آقای کمالی پور نماینده مردم شهرستان های جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی،شهرستان جیرفت با توجه به دارا بودن بیشترین میزان تولیدات کشاورزی در منطقه  به عنوان پهنه ایجاد پارک لجستیک کشاورزی توسط مشاورین طرح انتخاب و تصویب گردید.
کد خبر: ۶۵۸۴۱۷
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۶ 23 September 2018

به گزارش تابناک کرمان، مهندس ساردوئی اظهار کرد:طبق سند آمایش مراکز لجستیک کشور و اطلاعات موجود جنوب استان کرمان با تولید 7/657در صد از محصولات کشاورزی کل کشور را تولید می کند و بعد از استان فارس به عنوان دومین مرکز تولید محصولات کشاورزی شناخته می شود.

مهندس ساردوئی بیان داشت: پارک لجستیک کشاورزی مرکز لجستیکی است که بر فعالیت هایی در حوزه تجمیع، انبار داری، نگهداری، توزیع و خدمات ارزش افزوده محصولات کشاورزی تمرکز دارد. ضرورت پرداختن به موضوع مکانیابی پارک لجستیک کشاورزی ،به نیاز این دسته از کالاها و خدمات ارزش افزوده لجستیک در مبدا، روش حمل ویژه و همچنین توزیع و تجمیع در شرایط خاص باز می گردد. از طرفی مدیریت ضایعات به عنوان یک مسئله مهم پیش روی بخش کشاورزی کشور است. سالانه مقادیر زیادی از محصولات کشاورزی و مواد غذایی که با صرف هزینه، زمان و منابع تولید می شوند به صورت ضایعات از بین رفته و خسارت بزرگی برای منابع غذایی کشور و منابع مالی منطقه ایجاد می نماید. طبق بررسی های به عمل آمده یکی از مهم ترین علل ایجاد ضایعات در محصولات کشاورزی مربوط به بخش های مختلف برنامه ریزی تولید، مراحل قبل از تولید، تولید، برداشت، حمل و نقل، بسته بندی و دسته بندی، ذخیره سازی و انبار، فرآوری و توزیع می شود.

مدیر کل راه و شهر سازی افزود با توجه به وجود فرودگاه ،تصویب راه آهن جیرفت که عملیات اجرایی آن در آینده نزدیک شروع خواهد شد و در ادامه به سواحل مکران و بندر جاسک متصل می گردد همچنین احداث بزرگراه جیرفت-کهنوج-بندر عباس وجیرفت –کرمان-زاهدان این مرکزکمک شایانی به  ایجاد برند خاص در صادرات محصولات کشاورزی به کشورهای هدف خواهد نمود.

مهندس ساردوئی گفت: طبق دستور مقام عالی وزارت مقررشدسازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نسبت به مراحل مختلف انجام فراخوان جهت دریافت پیشنهادات بخش خصوصی در زمینه ایجاد این مرکز اقدام و در صورت تائید پیشنهاد سرمایه گذاری حداکثر همکاری لازم با بخش خصوصی در این زمینه نماید.
انتهای پیام/خبرنگار محمدرضاقنبرپور

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار