کد خبر: ۶۶۲۷۹۵
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۵ 02 October 2018

تابناک کرمان- در نشست روز سه شنبه، 10 مهر ماه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور قرائت شد. زاهدی نماینده کرمان و راور به رئیس جمهور و وزرای صنعت و معدن و جهاد کشاورزی در خصوص افزایش قیمت اقلام خوراکی مورد نیاز مردم و افزایش قیمت و کمبود لاستیک برای کامیون داران تذکر داد.

 

به گزارش تابناک کرمان، به نقل از خبرگزاری خانه ملت، تذکر صدیف بدری نماینده اردبیل به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص اینکه علیرغم تکلیف قانونی ماده 35 برنامه توسعه مبنی بر کمک بلاعوض به کشاورزان برای انجام آبیاری نوین در این زمینه اقدام مناسب صورت نگرفته است.

- تذکر قاضی پور نماینده ارومیه به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص توزیع مواد اولیه بین مرغداران و دامداران و جلوگیری از تبعیض در این زمینه.

- تذکر علی اکبری نماینده مردم شیراز به رئیس جمهور در خصوص اینکه در هفته دفاع مقدس پروژه کلان و تأثیرگذار در استان فارس افتتاح نشده است.

- تذکر عبداللهی نماینده اهر و هریس در خصوص ساماندهی توزیع قیر و جلوگیری از سوء استفاده سوداگران قیر.

- تذکر علی وقفچی نماینده مردم زنجان و طارم به وزرای جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت در خصوص اتخاذ تمهیدات برای صادرات زیتون شهرستان طارم.

- تذکر سمیه محمودی نماینده شهرضا و چند تن از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش در خصوص علت بکارگیری تمام وقت بازنشستگان به عنوان معلم چیست.

- تذکر احمد صفری نماینده مردم کرمانشاه به وزیر علوم درباره وجود نابسامانی در پرداخت ارز دانشجویی.

- تذکر نجفی نماینده تهران به وزرای امور خارجه و نفت در خصوص لزوم مواجه فعالانه در زمینه قرارداد گازی بین ایران و پاکستان و خط لوله صلح.

- تذکر محسن کوهکن نماینده مردم لنجان به رئیس جمهور در خصوص لزوم صدور دستور رسیدگی به کنترل آلودگی‌های زیست محیطی شرکت ذوب آهن اصفهان.

- تذکر حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص ضرورت پرداخت امتیازات ایثاگران شاغل و بازنشسته در این وزارتخانه و همچنین تذکر به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص دفاع از حقوق کشاورزان روستای خسروآباد و دولت در حوزه انتخابیه‌اش و همچنین تذکر به رئیس جمهور درباره لزوم استفاده از اختیاراتش به عنوان رئیس شورای هماهنگی اقتصادی برای رفع مشکلات اقتصادی مردم و تذکر به وزیر نیرو در خصوص ضرورت جلوگیری از برداشت آب از چاه‌های غیرقانونی روستای خسروآباد و همچنین تذکر به وزیر دفاع در خصوص رفع گرفتاری اهالی خسروآباد بخش میمه و تذکر به وزیر دادگستری در خصوص اینکه با توجه به افزایش بی رویه نرخ سکه ضرورت دارد با هماهنگی دستگاه قضا تدبیری اتخاذ شود تا شرایط روز اقتصادی درباره محکومین پرداخت مهریه لحاظ شود.

- تذکر جواد کاظم نسب و علی ساری نمایندگان اهواز به وزارت خارجه در خصوص علت عدم اظهارنظر و پاسخ شفاف از سوی وزارت خارجه درباره بحران هورالعظیم چیست.

- تذکر زاهدی نماینده مردم کرمان و راور به رئیس جمهور و وزرای صنعت و معدن و جهاد کشاورزی در خصوص رسیدگی به اینکه قیمت برخی اقلام خوراکی مورد نیاز خانوارها تا 300 درصد افزایش یافته که نارضایتی مردمی به همراه داشته است و همچنین تذکر به صنعت درباره اینکه با وجود مستقر بودن کارخانه لاستیک بارز در استان کرمان سهم این استان کم بوده که این موضوع موجب نارضایتی کامیون داران شده است.

- تذکر خدیجه ربیعی نماینده مردم بروجن به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص عدم توجه به هدررفت بیت‌المال در پروژه سد امام خمینی که بیش از 10 سال قبل برای مردم این منطقه انتظار ایجاد کرده است و همچنین تذکر به وزیر نیرو در خصوص اهتمام و عدم توجه به پروژه ساخت سد آق قلا با توجه به اینکه این پروژه از سال 1368 ردیف ملی و در لایحه بودجه گنجانده می‌شود  و برای تأمین آب کشاورزی روستاها ضرورت دارد.

- تذکر نادر قاضی پور نماینده ارومیه به اضافه 8 نفر از نمایندگان دیگر به رئیس جمهور در خصوص تأمین کالای اساسی مردم که چرا با وجود وعده‌های رئیس جمهور در فروردین سال 1397 همچنان قیمت این کالاها رو به افزایش است.
انتهای پیام/*

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار