تابناک کرمان- مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با بیان اینکه 18 درصد مدارس استان کرمان تخریبی و 18 درصد هم نیازمند مقاوم‌سازی هستند گفت: هر چند تعدادی از مدارسی که نیازمند تخریب بودند تخلیه شده‌اند اما هنوز هم هستند مدارسی که تخریبی بوده و از آنها استفاده می‌شود.
کد خبر: ۶۶۳۶۰۵
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۶ 05 October 2018

به گزارش تابناک کرمان، غلامرضا رجائی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به اینکه بیش از 5 هزار و 700 مدرسه دولتی در استان کرمان داریم اظهار داشت: زمان ساخت بیشتر این مدارس به سال‌های قبل از انقلاب و یا ابتدای انقلاب برمی‌گردد.  

وی با بیان اینکه قطعا خیلی از این مدارس استاندارهای لازم را نداشته و یا ظاهر آنها به واسطه مرور زمان فرسوده شده است افزود: اعتبار خیلی زیادی برای اصلاح این مدارس و یا رساندن این مدارس به استانداردهای مورد نیاز لازم است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با اشاره به اینکه در حوزه استحکام مدارس حدود 18 درصد مدارس ما نیاز به تخریب و بازسازی  دارند گفت: 18 درصد مدارس ما همچنین نیاز به مقاوم‌سازی دارند.

وی با بیان اینکه تعداد زیادی از این مدارس هر چند قدمت بالایی دارند اما از استحکام لازم برخور دارند و صرفاً نیاز به تعمیر دارند افزود: تعدادی از مدارس استان که نیازمند تخریب هستند در حال حاضر تخلیه شده اما هنوز هم هستند مدارسی که تخریبی بوده و از آنها استفاده می‌شود.

تمام مدارس خطرساز استان کرمان پس از زلزله‌های سال گذشته تخلیه شدند

 

رجائی‌نژاد خاطر نشان کرد: تمام مدارس خطرساز در استان به واسطه زلزله‌های سال گذشته تخلیه شده و در حال حاضر دانش‌آموز ندارند.

وی با بیان اینکه همین مسئله آموزش و پرورش را دچار مشکل کرده است  بیان کرد: آموزش و پرورش در حال حاضر از لحاظ فضای فیزیکی دچار کمبود شده است و با وجود پیگیری‌ها و کمک‌های زیاد خیران باز هم با کمبود اعتبار در این حوزه مواجه هستیم و تلاش می‌شود تا با براساس اولویت‌های اعلام شده و اعتبار موجود اقدام کنیم.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با یادآوری اینکه ما سال گذشته و امسال در ریف‌های دولتی با کمبود اعتبار مواجه بودیم عنوان کرد: اما در حوزه خیرین رشد داشتیم و استقبال خوبی توسط خیرین از این حوزه شده است و خیرین ساماندهی شدند و این سمت آمدند.

وی با اشاره به اینکه در مدارس غیرانتفاعی پس از اینکه موسسین مجوزهای لازم را برای ایجاد مدرسه از آموزش و پرورش گرفتند و مجوزهای استحکام بنا را از نظام مهندسی یا مهندسین دارای رتبه دریافت کردند به ما مراجعه می‌کنند گفت: نوسازی مدارس با توجه به ابعاد مدرسه، ظرفیت دانش‌آموزان را تایید می‌کند و تلاش می‌کنیم تا در این مدارس سرانه به اندازه‌ای باشد که نزدیک به سرانه استاندار باشد.

در سطح استان کرمان مدرسه‌ای با سیستم گرمایشی خطرناک وجود ندارد

 

رجائی‌نژاد با بیان اینکه فضای فیزیکی برای آموزش باید استاندار لازم را داشته باشد افزود: متاسفانه در شهرهای کوچک به دلیل محدودیت مدارس غیردولتی به سمت خانه‌ها می‌روند که استفاده از فضای آموزشی نامناسب در یادگیری تاثیر زیادی دارد.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی ما در مدارس در حال استاندارسازی هستند بیان کرد: با اعتباری که برای این کار اختصاص داده شد مدارس استان شناسایی شدند و مدارسی که خطرآفرین بودند در اولویت قرار گرفتند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با بیان اینکه تمام سیستم‌های گرمایشی غیراستاندار در مدارس کرمان جمع‌آوری شده است گفت: در حال حاضر در سطح استان کرمان مدرسه‌ای با سیستم گرمایشی خطرناک وجود ندارد.

کرمان رتبه نخست جذب خیرین مدرسه‌ساز را به خود اختصاص داد

 

وی با اشاره به اینکه استان کرمان، استان پهناوری است و تلاش ما بر این بوده که عدالت آموزشی در نقاط مختلف استان رعایت شود افزود: عمده توزیع اعتبارات استان در این حوزه براساس سرانه دانش‌آموزی انجام می‌شود.

رجائی‌نژاد با بیان اینکه در مناطق کمتر برخوردار استان که عمدتا در جنوب و شرق استان کرمان کرمان قرار دارند علاوه بر این اعتبارات، اعتبارات خاص و ویژه هم به آنها تعلق می‌گیرد گفت: نهادهای دیگر در این مناطق مشغول فعالیت هستند و هدایت و ساماندهی خیرین هم به سمت این مناطق است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه جذب خیرین در استان عنوان کرد: استان کرمان در بحث جذب و رشد خیرین رتبه نخست را در کشور به خود اختصاص داده است.
انتهای پیام/*

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار