متأسفانه عملاً میلیاردها ریال به بیت‌المال ضرر وارد شده است که در حال حاضر چندین نفر به دادسرا احضار و تحت تعقیب قضایی قرار گرفته‌اند.
کد خبر: ۷۴۲۰۴۹
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۳:۲۵ 07 May 2019

به گزارش تابناک کرمان، داخدا سالاری دادستان کرمان گفته با توجه به وظیفه مدعی‌العموم به عنوان حافظ حقوق عامه این دادستانی با وجود آن که هیچ شاکی خصوصی و گزارشی از سوی ضابطان در خصوص مراکز خدماتی و رفاهی بین راهی که توسط سازمان میراث فرهنگی در سال‌های گذشته با پول بیت‌المال پروژه ساخت آنها شروع اما به لحاظ عدم جانمایی مناسب بلا استفاده رها شده‌اند، دادستانی به این موضوع ورود و پرونده‌ای در این رابطه در داسرای کرمان تشکیل شده است.

این مقام ارشد قضائی در استان کرمان بیان کرد: تعدادی از مدیران وقت سازمان میراث فرهنگی به دادسرای عمومی و انقلاب کرمان احضار و از آنان تحقیقات اولیه به عمل آمده است و پرونده در حال رسیدگی قرار دارد.

سالاری عنوان کرد: متأسفانه در استان کرمان ده‌ها ساختمان به این شکل ساخته و رها شدند که تعداد این بناها در سراسر کشور صدها ساختمان برآورد می‌شود که به همین شکل طراحی و نیمه‌کاره رها شده‌اند.

دادستان کرمان، افزود: متأسفانه عملاً میلیاردها ریال به بیت‌المال ضرر وارد شده است که در حال حاضر چندین نفر به دادسرا احضار و تحت تعقیب قضایی قرار گرفته‌اند.

سالاری خاطرنشان کرد: فرآیند طراحی و اجرای تمام این پروژه‌ها در تهران و بدون هماهنگی با اداره کل میراث فرهنگی استان‌ها صورت پذیرفته است و تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که این طرح بدون کارشناسی مناسب و بعضاً با توانایی افراد ذی‌نفوذ اجرا شده است.

دادستان کرمان بیان کرد: در این پرونده اتهاماتی متوجه آقای (الف ر م) رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری در دولت نهم است و وی نیز تحت تعقیب قضائی قرار گرفته است.
انتهای پیام/*

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار