مدیر عامل شرکت توزیع برق جنوب کرمان خبر داد؛
مدیر عامل شرکت توزیع برق جنوب کرمان گفت: «سال گذشته بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از محل طرح تشویقی به کشاورزان جنوب کرمان پرداخت شده است».
کد خبر: ۷۴۵۳۴۲
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹ 16 May 2019

به گزارش تابناک کرمان به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان، مهدوی‌نیا در دیدار با رئیس سازمان جهاد کشاورزي جنوب کرمان، با بیان این‌که ۴۳ درصد برق توليدي صرف بخش کشاورزي و توليد مي‌شود، اظهار کرد: «در جنوب استان کرمان بیش از هفت هزار چاه کشاورزی برقی وجود دارد که زمینه ‌مناسبی برای همکاری کشاورزان با شرکت برق جنوب استان کرمان در پیک مصرف بار تابستان برای کاهش مصرف است».

وی با ابراز رضایت از استقبال کشاورزان جنوب کرمان از طرح تشویقی خاموشی موتور پمپ‌ها گفت: «طی سال گذشته در این راستا استقبال خوبی از طرف کشاورزان صورت گرفت و انتظار می‌رود اين مهم در سال جاري به مراتب روند رو به رشدي داشته باشد».
مهدوی‌نیا خاطرنشان کرد: «سال گذشته بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از محل طرح تشویقی به کشاورزان جنوب کرمان پرداخت شده است».
وی ادامه داد: «اگرکشاورزان طی ۲۴ ساعت فقط چهار ساعت موتور پمپ‌های خود را خاموش کنندعلاوه بر عدم دریافت بهای برق مصرفی، ماهیانه مورد تشویق نیز قرار مي‌گيرند».
مدیرعامل شرکت توزیع برق جنوب کرمان گفت: «سال گذشته بیش از پنج هزار و ۵۰۰ کشاورز در جنوب استان کرمان با شرکت توزیع برق جنوب قرارداد امضا کردند که این میزان ۷۷ درصد مشترکان برق کشاورزی در جنوب استان را شامل می‌شود».
وی استفاده از الکترو پمپ‌های پر بازده را یکی از راهکارهای کاهش مصرف برق عنوان کرد و افزود: «استفاده از این الکترو پمپ‌ها ۲۵ تا ۳۰ درصد در کاهش مصرف تاثیر دارند و تاکنون سه هزار و ۴۵۹ کنتور هوشمند در بخش کشاورزی جنوب كرمان نصب شده است».
در ادامه این نشست رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان با تبیین وضعیت کشاورزی جنوب از همکاری خود و مجموعه‌ی سازمان در جهت کاهش مصرف برق خبرداد و با ابراز خرسندی از استقبال کشاورزان چاره‌اندیشی برای مالکان خرد برای برقی کردن چاه‌های کشاورزی را خواستار شد.
برخوری همچنین بر لزوم همکاری هر چه بیشتر نهادهای ذیربط تاکید کرد و گفت: «برای حل مشکلات کشاورزان جلسه‌ای با معاون اول رئیس جمهور خواهیم داشت که و نظرات شرکت توزيع برق جنوب را نيز بيان خواهيم کرد».
انتهای پیام/*

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار