مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان هشدار داد:
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان گفت: حال خانواده های ما در استان خوب نیست به طوری که کارکرد خانواده ها عوض شده و باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که جلوی آسیب های اجتماعی را بگیریم.
کد خبر: ۷۵۱۴۵۶
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۱ 04 June 2019

به گزارش تابناک کرمان به نقل از ایسنا، "سید فاطمه‌السادات حسینی" امروز هشتم خردادماه در جلسه کارگروه بانوان و خانواده استان کرمان اظهار کرد: پایه و رکن اصلی خانواده، مادر است و خط مقدم مسائل فرهنگی و تربیت فرزندان به عهده خانواده است که اگر مادر خانواده دچار آسیب شود، نظام خانواده نیز سقوط خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه نظام دوم ما نظام آموزشی است و اگر معلم سقوط کند، تعلیم و تربیت جامعه ایرانی دچار آسیب جدی خواهد شد، افزود: نظام سوم جامعه است که محور آن الگوها هستند و برای ساختن یک جامعه به مهم ترین رکن که کانون خانواده است، نیاز داریم. لذا در سال گذشته با دستگاه های متولی امر خانواده سعی کردیم همه برنامه های دفتر امور بانوان با رویکرد تحکیم بنیان خانواده باشد.

حسینی با تاکید بر اینکه اگر خانواده از آسیب های فردی و درونی حفظ شود، جامعه خوبی خواهیم داشت بیان کرد: متاسفانه باید عنوان کنیم که حال خانواده های ما در استان خوب نیست به طوری که کارکرد خانواده ها عوض شده و باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که جلوی آسیب های اجتماعی را بگیریم.

حسینی در ادامه اظهار کرد: ساماندهی مسائل آموزشی و مشاوره خانواده در استان را انجام دادیم و برای تسهیل گری و کمک به امر آموزش و مشاوره فعالیت می کنیم.

وی با اشاره به طرح "ریحان" بیان کرد: در سال 95 برای کاهش آسیب های اجتماعی زنان مرکز ماده 16 را با رویکرد درمان، آموزش و اشتغال راه اندازی کردیم اما به دلایلی تعطیل شد.

حسینی تصریح کرد: برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی نیاز است طرح ریحان با رویکرد روانشناختی، آموزشی و اشتغال اجرا شود.

حال خانواده‌های کرمانی خوب نیست

انتهای پیام/*

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار