کارشناس شبکه الجزیره؛
بیانیه سپاه واضح و روشن است؛ بر این مبنا که پهپاد آمریکا بر فراز هرمزگان و به طور مشخص بر فراز منطقه راهبردی کوه مبارک سرنگون شد. این منطقه به تنگه هرمز بسیار نزدیک است.
کد خبر: ۷۵۵۷۷۳
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳ 21 June 2019

به گزارش تابناک کرمان به نقل از شبکه الجزیره که در ادامه پوشش خبر سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط سامانه های دفاع هوایی جمهوری اسلامی ایران که صبح امروز رخ داد به بررسی این حادثه پرداخت.

مامون ابو نوار کارشناس نظامی و مسائل استراتژیک در این شبکه اظهار داشت: ایران امروز با سرنگونی پهپاد آمریکایی یک سیلی محکم به آمریکا زد تا به آن بفهماند بیشتر از این گردنگشی نکند.

سیلی محکم ایران به آمریکا/ سکوت تنها واکنش به سرنگونی پهپاد

وی افزود: فکر می کنم آمریکا با سکوت واکنش نشان خواهد داد تلاش می کند آرامش خود را حفظ کند چون پیام ایران بسیار محکم و مقتدرانه بود و کاری از آمریکا بر نمی آید جز تهدید و وعده و وعید که این هم باعث نخواهد شد ایرانی ها عقب نشینی کنند.

وی خاطر نشان کرد: این پهپاد بسیار پیشرفته است و توانایی های جاسوسی فراوانی دارند ایران این پهپاد را شناسایی کرد و به سرعت هدف قرار داد.مهم این نیست این پهپاد کجا پرواز می کرده نتیجه مهم است سرنگونی پهپاد توسط ایران.

شبکه المیادین نیز در پوشش این خبر با تاکید بر این که پهپاد آمریکایی در حریم هوایی ایران سرنگون شده است، افزود همان طور که بیانیه سپاه پاسداران اعلام کرد این پهپاد حریم هوایی ایران را نقض کرد. این برخلاف ادعای آمریکایی‌ها مبنی بر سرنگونی این پهپاد بر فراز آب‌های بین المللی است.

به گفته این شبکه لبنانی، بیانیه سپاه واضح و روشن است؛ بر این مبنا که پهپاد آمریکا بر فراز هرمزگان و به طور مشخص بر فراز منطقه راهبردی کوه مبارک سرنگون شد. این منطقه به تنگه هرمز بسیار نزدیک است. سپاه پاسداران ایران تاکنون اطلاعات بیشتری در این باره منتشر نکرده است.

المیادین در پایان گفت: اما این عملیات، نخستین عملیات نیرو‌های ایرانی در سرنگون کردن پهپاد‌های جاسوسی آمریکا نبوده است.

سیلی محکم ایران به آمریکا/ سکوت تنها واکنش به سرنگونی پهپاد

پهپادی که امروز توسط سپاه ساقط شد به دلیل پرواز در ارتفاع بسیار بالا، توانایی رصد کل یک کشور را دارد. با توجه به اتهام زنی آمریکا و تجهیز این کشور به چنین پهپادی، تاکنون دولت آمریکا از درخواست ها برای انتشار کامل فیلمی که تحرکات سپاه در حمله به کشتی ها را نشان دهد، ابا کرده است. این رفتارها نشان می دهد فیلمی که آمریکایی ها با آن مدعی دست داشتن ایران در حمله به کشتی ها شده اند مربوط به زمان امدادرسانی به این کشتی و پاکسازی محیط و امن کردن آن از سوی نیروهای ایرانی بوده است.
انتهای پیام/*

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار