عضو شورای شهر اصفهان:
عضو شورای شهر اصفهان گفت: مدیریت شهری اصفهان باید پیگیر اجرای طرح اولیه تونل بهشت آباد باشند چراکه جدا شدن یزد و کرمان از این طرح آسیب جدی برای اصفهان به همراه خواهد داشت.
کد خبر: ۷۵۸۲۸۵
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۸ 30 June 2019

به گزارش تابناک کرمان به نقل از مهر، نصیر ملت پیش از ظهر یکشنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: در راستای رفع مشکلات آبی اصفهان و استان‌های هم جوار تاکنون گفتمان منطقی میان استان‌های حوضه آبریز زاینده رود کمتر وجود داشته است و بر این اساس در نخستین گام باید این گفتمان را شکل دهیم.

وی افزود: استان‌های هم جوار و ذی‌نفع هیچ مشکلی در این ارتباط ندارند، راه‌حل‌های منطقی و خوبی نیز برای رفع مشکلات وجود دارد که تفاهم درباره آنها تنها از طریق یک گفت و گوی دوستانه و منطقی امکان‌پذیر است.
رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به تعلل‌هایی که در ساخت تونل بهشت آباد انجام شد، ابراز داشت: در ابتدا اصفهان، کرمان و یزد ذی نفعان این پروژه بودند اما در میانه راه یزد و کرمان مسیر جداگانه‌ای برای این تونل انتخاب کردند.

مدیریت شهری اصفهان پیگیر طرح اولیه تونل بهشت آباد باشد

وی ادامه داد: با این رویه بیشترین ضررها متوجه اصفهان شد، هنوز نیز باید مدیریت شهری اصفهان پیگیر طرح اولیه تونل بهشت آباد با مشارکت اصفهان، یزد و کرمان باشد و در غیر این صورت این جداسازی آسیب جدی برای اصفهان خواهد داشت و با قطع یکی از مسیرهای تأمین آب اصفهان، در آینده دچار مشکل جدی خواهیم شد.
ملت با اشاره به افزایش عوارض نوسازی برای توسعه شبکه آبرسانی ابراز داشت: از فواید توسعه این شبکه شهرهای مختلفی سود می‌برند اما مشخص نیست به چه دلیل تنها این عوارض بر شهروندان اصفهانی تحمیل شده است.

روند ساخت تونل گلاب با سرعت بیشتری پیش برود

در ادامه دیگر عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه ۱۰ کیلومتر از تونل گلاب مربوط به تأمین آب شرب کاشان آماده آبگیری است، گفت: باید روند ساخت تونل گلاب با سرعت بیشتری پیش برود تا شهرهای استان اصفهان از آب با کیفیت تری برخوردار شوند.
مهدی مزروعی با اشاره به برداشت‌های بی رویه بالادستی از آب زاینده رود گفت: مطابق قانون لازم است از این برداشت‌های غیرمجاز جلوگیری شود تا مشکلی در تأمین آب شرب مردم اصفهان پیش نیاید.
وی با تاکید بر نهادینه کردن فرهنگ صرفه‌جویی در جامعه گفت: صرفه‌جویی در مصرف آب باید از نهادهای مختلف استان مانند شهرداری آغاز شود تا به تدریج این فرهنگ به دیگر بخش‌های جامعه نیز منتقل شود.

مدیریت شهری اصفهان پیگیر اجرای طرح اولیه تونل بهشت آباد باشد
 


انتهای پیام/*

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار