تولیدکنندگان نوشت افزار ایرانی با اشاره به مشکلات تامین کاغذ، خواستار حمایت معاونت فرهنگی وزارت ارشاد در تهیه کاغذ با ارز دولتی شدند.
کد خبر: ۷۶۱۴۹۰
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۲ 11 July 2019

به گزارش تابناک کرمان به نقل از فارس، معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز سه‌شنبه (۱۸ تیرماه) با تعدادی از تولیدکنندگان نوشت افزار دیدار کرد و در جریان مسائل و مشکلات آن‌ها قرار گرفت. تولیدکنندگان نوشت افزار با اشاره به مشکلات تامین کاغذ خواستار حمایت معاونت امور فرهنگی در تهیه کاغذ با ارز دولتی شدند.

۳۷ هزار تن کاغذ مورد نیاز نوشت‌افزار ایرانی را تامین کنید

محسن جوادی در این دیدار با اشاره به تلاش‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای قرار دادن کاغذ نشر کتاب و مطبوعات در فهرست اقلام شامل دریافت کننده ارز دولتی گفت: برای حل مشکل تولیدکنندگان نوشت‌افزار در بازه کنونی نیز می‌توانیم با واردکنندگان کاغذ وارد تعامل شویم و از آن‌ها بخواهیم نسبت به تامین کاغذ مورد نیاز تولید نوشت‌افزار داخلی اقدام کنند.
معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تلاش‌های معاونت امور فرهنگی برای توسعه مسیرهای صادرات و رونق تولید گفت: با هماهنگی‌های به عمل آمده از سوی معاونت امور فرهنگی در آینده نزدیک «صندوق توسعه ملی» بخشی از تسهیلات خود را به فعالان حوزه فرهنگ اختصاص خواهد داد. تولیدکنندگان نوشت‌افزار نیز می‌توانند با داشتن برنامه تجارت (Business Plan) تسهیلات ویژه دریافت کنند و از ظرفیت این صندوق برای کسب و کار فرهنگی استفاده کنند. 
در این دیدار تولیدکنندگان نوشت افزار با اشاره به مشکلات خود خصوصا تامین کاغذ مورد نیاز برای تولید دفترهای تحریر، خواستار حمایت معاونت امور فرهنگی در تهیه کاغذ با ارز دولتی شدند.
آن‌ها همچنین پیشنهاد دادند که با توجه به بازه زمانی کوتاه برای آماده‌سازی دفترهای مورد نیاز بازار داخلی در مهرماه، این کاغذ از سوی معاونت امور فرهنگی تأمین شود تا از بروز مشکلات در آینده جلوگیری شود.
تولیدکنندگان نوشت افزار با اشاره به مسائل پیش روی تولید نوشت‌افزار در داخل اعلام کردند که در بازه کنونی نباید اجازه داد تا مشکلات موجود روی بازار داخلی تاثیر بگذارد و از نظر حجمی و قیمتی بازار را کنترل کنیم. در این جلسه اعلام شد که مصرف کاغذ نوشت افزار داخلی ۳۷ هزار تن است که باید تلاش شود هرچه سریع‌تر آن را تامین کرد.
همچنین این گروه از تولیدکنندگان اعلام کردند که برخی مشکلات در حوزه محصولات وارداتی و ثبت اقلام نوشت‌افزار وجود دارد که نیازمند حمایت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
انتهای پیام/*

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار