معاون امور سینمایی کشور:
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور سینمایی کشور گفت::در مسیربرقراری عدالت فرهنگی و دسترسی به شعار ایران تهران نیست و کلان برنامه عمومی سازی دسترسی فرهنگی در وزارت ارشاد یکی از طرح‌های زیرساختی سینمابی ایران را دنبال می‌کنیم و آن اجرای طرح پردیس سینمای امید است که با محوریت و مشارکت شهرداری‌ها ساخته می‌شود که بزودی شهر بم هم از این ظرفیت بهره‌مند خواهد شد.
کد خبر: ۷۶۳۹۱۶
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹ 18 July 2019

به گزارش تابناک کرمان به نقل از ایرنا رمضانعلی حیدری خلیلی شامگاه چهارشنبه در نشست هماهنگی ساخت پردیس سینما امید بم افزود: این طرح به ایستگاه یازدهم خود رسیده و در نشست با مدیران شهر بم طی انعقاد تفاهم نامه با محوریت شهرداری بم زمین پردیس سینمایی سه ساله در شهر بم جنب باغ هنر دیده شده و به زودی با حمایت سازمان سینمایی کشور، سازمان شهرداری‌های و منطقه ویژه ارگ جدید بم ساخته می‌شود.
بم صاحب پردیس سینمایی می‌شود
وی ادامه داد: این طرح بعد از تهیه نقشه و انتخاب پیمانکار اواخر امسال به بهره برداری خواهد رسید و مردم این شهر می‌توانند دیدن فیلم روی پرده را تجربه کنند.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور سینمایی کشور توضیح داد: مساحت زمین انتخاب شده هزارمترمربع است و به تناسب زمین و گنجایش این پردیس که در یک طبقه و دارای سه سالن و ظرفیت ۵۰۰ صندلی است نقشه‌ها آماده و سپس زیربنای آن مشخص می‌شود.
حیدری خلیلی درخصوص اعتبار ساخت این پردیس تصریح کرد: طی حمایت سازمان سینمایی علاوه بر تامین هزینه‌های تهیه نقشه و طراحی سازه دو فقره اعتبار به مبلغ ۷۰۰ میلیون تومان و ۵۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض از تعهدات سازمان شهرداری‌های کشور خواهد بود و مابقی هزینه‌ها توسط شهرداری بم بعنوان مالک و به نمایندگی از مردم خواهد بود و طی تفاهم انعقاد شده منطقه ویژه ارگ جدید بم نیز حمایت‌های لازم را در ساخت این پردیس سینمایی خواهد داشت.

وضعیت سینمایی شهر کرمان خوب است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان در این نشست گفت: هم اکنون ۱۳ سالن سینما و ۲ سالن نمایش فیلم در این استان داریم و مابقی شهرستان‌های ما از طریق سینما سیار پوشش داده می‌شوند و در سال ۹۶ با همت و همراهی مجموعه سازمان سینمایی و سینما شهر ۱۲۰۰ صندلی سینما به کرمان اضافه شد.
محمدرضا علیزاده بیان کرد: در دوره‌ای وضعیت سینمای کرمان خوب بود و ۱۰ سالن وجود داشت، اما سال ۹۲ تعداد آن‌ها به ۵ سینما رسیده بود و اکنون با عنایت سازمان سینمایی کشور سیر صعودی داریم و هم اکنون ۱۳ سالن سینما در کرمان در حال فعالیت است.
وی اظهارداشت: هر اقدام فرهنگی در بم ایجاد شود چهار شهرستان شرقی (بم، فهرج، نرماشیر و ریگان) می‌توانند از آن استفاده کنند متاسفانه شهرستان فهرج درحال استفاده از سینما سیار است و ریگان و نرماشیر فاقد سالن سینما هستند.

شهر بم قبل از زلزله ۲ سالن سینمایی داشته است

در ادامه نشست فرماندار بم عنوان کرد: ظرفیت‌های بم بسیار بی نظیر است و شهری است علیرغم اینکه در سال ۸۲ بسیاری از هموطنانمان جانشان را از دست دادند، اما به پاخاست و اکنون بعد از گذشت ۱۵ سال توانسته است بخشی از جایگاه‌های خودش را پیدا کرده و بخشی دیگر را کمک ویژه مسوولان را می‌طلبد.
هادی شهسوارپور بیان کرد: در حوزه سینمایی شهرستان بم قبل از زلزله با داشتن ۹۰ هزار جمعیت دارای ۲ سالن سینمایی بوده است که متاسفانه بعد از زلزله بدلایل مختلف و اینکه اولویت به جایگاه‌های دیگر داده شده و اکنون با ۱۳۰ هزار نفر جمعیت شهر بم و ۲۵۰ هزار نفر جمعیت شهرستان حتی یک خانه یا سالن سینما نیز نداریم و این باعث بروز مشکلاتی در سطح شهر و عدم رضایت مندی مردم شده است.
شهرستان بم در فاصله ۱۹۵ کیلومتری استان کرمان واقع شده است
انتهای پیام/*
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار