پس از اجرای طرح سهمیه‌بندی؛
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمان از کاهش ۲۱ درصدی مصرف بنزین پس از اجرای طرح سهمیه‌بندی خبر داد.
کد خبر: ۸۰۰۹۴۷
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۸ 28 November 2019

به گزارش تابناک کرمان به نقل از ایسنا، فضل‌الله اکبری با بیان این‌که کاهش مصرف سوخت در شهرهای استان متفاوت است، اظهار کرد: «به‌طور متوسط در سطح استان کرمان پس از اصلاح قیمت بنزین حدود ۲۱ درصد کاهش مصرف بنزین نسبت به مدت قبل از اصلاح قیمت بنزین را داشته‌ایم».
وی در خصوص قاچاق سوخت بیان کرد: «ما از قبل کنترل‌هایی در حوزه‌ی مبارزه با قاچاق سوخت در شهرستان‌های جنوبی و شرقی استان داشته‌ایم لذا اصلاح قیمت بنزین تاثیر بسزایی در بحث قاچاق سوخت در استان کرمان نداشته است زیرا این طرح از قبل در این مناطق درحال اجرا بود».
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمان با اشاره به غیرفعال کردن تعدادی از کارت‌های سوخت به دلیل سوءاستفاده از آن‌ها بیان کرد: «در این مدت حدود ۲۱ هزار کارت سوخت در استان کرمان به دلیل سوءاستفاده غیرفعال شده است که حدود دو سوم آن‌ها مربوط به شهرستان‌های شرقی (بم، ریگان، فهرج و نرماشیر)، کهنوج و جیرفت بوده است».
وی از رمزگشایی حدود ۱۱ هزار کارت سوخت از ابتدا اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین تا پایان روز چهارم آذرماه خبر داد و گفت: «حدود ۲۰ هزار نفر برای فعال کردن کارت سوخت خود به مراکز ما در سطح استان مراجعه کرده‌اند که بخشی از آن‌ها با راهنمایی (رمزکارت سوخت همان ۴ رقم آخر کد ملی مالک خودرو) مشکل‌شان رفع و ۱۱ هزار مورد نیز رمزگشایی جدید شده است».
اکبری درباره‌ی برخی از اظهارات مبنی بر کم شدن دو تا چهار لیتر از سهمیه‌ی کارت بنزین در پایان سوخت‌گیری، توضیح داد: «مردم باید به این موضوع توجه داشته باشند که در هنگام سوخت‌گیری تا قبل از قطع نازل، به هیچ عنوان کارت سوخت خود را از دستگاه قطع نکنند، لذا ابتدا باید نازل در جایگاه قرار گیرد و سپس کارت سوخت خود را بردارند و دلیل کم شدن سهمیه‌ی سوخت برخی از افراد نیز به همین علت بوده است».
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمان در ادامه با اعلام این خبر که کرمان به جرگه‌ی صادرکنندگان سوخت پیوسته است، گفت: «در استان کرمان زیرساخت‌های لازم برای صادرات سوخت محیا شده و از روز گذشته محموله‌ی شش هزار تنی سوخت به ارزش سه میلیون دلار به مقصد کشور افغانستان صادر شد».

انتهای پیام/*

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار