نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران:
نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران گفت: «حاج قاسم هم با حیاتش به اسلام خدمت کرد و هم با شهادتش حیاتی جدید برای اسلام ایجاد کرد».
کد خبر: ۸۱۲۷۵۳
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۷ 09 January 2020

به گزارش تابناک کرمان به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی‌صادقی صبح امروز در آیین یادبود سردار شهید سپهبد حاج‌قاسم سلیمانی و سردار شهید سرتیپ پورجعفری که با حضور خانواده‌های معظم این دو شهید بزرگوار در مصلای امام علی(ع) کرمان برگزار شد خطاب به سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: «بعد از شهادتت متوجه شدیم که تو هدف بزرگ‌تری داشتی».
وی با بیان این‌که نه تنها دلتنگ هم‌رزمان شهیدت بودی که می‌دانستی با شهادتت وضعیت دیگری رقم خواهد خورد افزود: «شهادت حاج قاسم باعث اتحاد مسلمانان جهان شد».
نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این‌که تو می‌دانستی شهادتت نیز خدمت به اسلام است گفت: «زمان و مکان استجابت دعا را می‌دانست و اولین خواسته‌ی او شهادت و رسیدن به خدا بود».
وی با اشاره به این‌که شهادت سردار سلیمانی گفتمان انقلاب اسلامی بود و مکتب ایستادگی در برابر ظلم را گسترش داد و جبهه‌ی انقلاب و جبهه‌ی مقاومت مستحکم‌تر شد افزود: «امروز نقطه‌ی آغاز فروپاشی آمریکا است و از جایی که سربازان اسلام را به شهادت رساندند ضربه خوردند».
حاجی‌صادقی با بیان این‌که آمریکا بداند که شهید سلیمانی از سردار سلیمانی زنده‌تر است و امروز انتقام شهادت ناجوانمردانه‌ی او شروع شد گفت: «اگر رهبر معظم انقلاب داغدار شد اما جبهه‌ی ولایت قوی‌تر شده و شهادت او معجزه کرد».
وی با اشاره به این‌که حیات جدیدی در میان امت اسلام ایجاد شده است بیان کرد: «امروز جبهه‌ی دشمن در هم شکست و هیچ آمریکایی در منطقه امنیت ندارد».
نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این‌که ترامپ بیشترین ظلم را به مردم خود کرده و به حیثیت آمریکا ضربه زد اضافه کرد: «امروز هیچ آمریکایی در منطقه‌ی خاورمیانه امنیت ندارد».
وی با بیان این‌که به تعبیر سیدحسن نصرالله ترامپ به اندازه‌ی کفش حاج‌قاسم سلیمانی هم ارزش ندارد گفت: «ریشه‌ی کفر و استکبار را می‌کَنیم و آرزوی حاج‌قاسم سلیمانی را برآورده خواهیم کرد».
حاجی‌صادقی با بیان این‌که شهادت حاج‌قاسم سبب شد هدف و آرمان او تقویت شود یادآور شد: «همانطور که تهرانی‌مقدم شهید شد و فناوری موشکی ما متوقف نشد و امروز با همان موشک‌ها استکبار را زدیم».
وی با اشاره به این‌که حاج‌قاسم‌ها نیز راه حاج‌قاسم عزیز را ادامه می‌دهند گفت: «حاج‌قاسم انسان‌هایی را تربیت کرد که با الگوگیری از او اجازه نمی‌دهند هیچ استکباری در دنیا امنیت داشته و خواب راحت بکند».
نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این‌که حضور مردم فقط برای تسلیت نبود و آمدند که حیات بگیرند و بگویند که ما رهرو راه حاج‌قاسم هستیم افزود: «نخستین ویژگی حاج‌قاسم این بود که سرباز ولایت بود و همین ویژگی او را به این جایگاه رساند و در قلب مردم جا گرفت».
وی با بیان این‌که در درک مواضع مقام معظم رهبری و هم در عمل به آن‌ها باید مانند حاج‌قاسم باشیم گفت: «بارها از نزدیک دیده‌ام که حاج‌قاسم می‌گفت “از آنجا که نظر آقا این است من توضیح دیگری ندارم و در جایگاهی نیستم که بخواهم صحبت کنم”.».
حاجی‌صادقی با بیان این‌که از پیروزی‌های مکرر جبهه‌ی انقلاب بیش از همه شاهد هستیم و مطالبه‌ی مردم عزادار حاج‌قاسم نیز همین است افزود: «دیروز تعدادی از مردم در مراسم تشییع جان خود را از دست دادند و که این نیز در مسیر عبادت و جهاد و در جهت تایید آن بود».
وی با بیان این‌که نخستین خواسته‌ی حاج‌قاسم رسیدن مردم به مطالبه‌ی به حق آن‌هاست گفت: «حاج‌قاسم غرق در عبودیت خدا بود و خدا او را بزرگ کرد و هر که به‌دنبال بالابردن این عظمت است برای خدا کار کرده است».
نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این‌که حاج‌قاسم به‌دنبال نشان دادن خودش نبود و همه‌ی کارهای او برای رضایت خدا و در اخلاص بود افزود: «ویژگی جامعیت حاج‌قاسم بسیار اهمیت دارد».
وی با اشاره به این‌که معنویت او باعث نشد از سیاست جا بماند و سیاست او نیز باعث نشد از معنویت دور بماند گفت: «در جایی دو نفره تنها بودیم و درد و دل کردیم گفت “چرا ما تقوا یادمان رفته و وقتی وارد عرصه‌ی سیاسی و انتخابات می‌شویم یادمان می‌رود دروغگویی حرام است”.».
حاجی‌صادقی با بیان این‌که ای کسانی که در عرصه‌ی انتخابات وارد شده‌اید و دم از حاج‌قاسم می‌زنید بدانید سیاست حاج‌قاسم سراسر معنویت بود و تقوا را رعایت کنید افزود: «حاج‌قاسم نگاه جامعی به جهان اسلام داشت و از عالم اسلام سخن می‌گفت».
وی با اشاره به این‌که هر جا استکبار حضور داشت حاج‌قاسم را مقابل خودش می‌دید افزود: «توانمندی و قدرت مدیریت او در صحنه‌های سخت بی‌نظیر بود و در روزهایی که خیلی‌ها قدرت ایستادن و تصمیم‌گیری بزرگ نداشتند، حاج قاسم بود».
نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این‌که در عملیات مهران فرمانده قرارگاه گفت “کدام یک از شما فرماندهان تیپ می‌توانید در ارتفاعات قلاویزان عملیات کنید” افزود: «هیچ کدام اعلام آمادگی نکردند اما حاج‌قاسم بلند شد و گفت “دو گردان دارم که گریه می‌کنند و او به معنویت سربازانش افتخار می‌کرد”.».
وی با اشاره به این‌که در دفاع از حق، بصیرت داشت و از عدم امر به معروف و نهی از منکر در جامعه گلایه‌مند بود گفت: «یکی از مطالبات او این است که در مقابل منکرات در جامعه بی‌تفاوت نباشیم».
حاجی‌صادقی با بیان این‌که تکلیف‌گرایی و وظیفه‌شناسی از ویژگی‌های حاج قاسم بود افزود: «ساده‌زیستی حاج قاسم را ببینید، او از قید و بند دنیا آزاد بود و ملک او آخرت بود».
وی با بیان این‌که حاج قاسم ضد دنیا نبود اما روحیه‌ی حسینی و انقلابی داشت و دنیا را برای رسیدن به خدا می‌دانست افزود: «حاج قاسم هم با حیاتش به اسلام خدمت کرد و هم با شهادتش حیاتی جدید برای اسلام ایجاد کرد».
نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این‌که مستکبران عالم بدانند از روز شهادت حاج قاسم مرگ تدریجی شما سرعت بیشتری گرفته است گفت: «هر کدام از ما شما را در گوشه‌ای از این دنیا ببینیم به‌عنوان تکلیف شرعی ریشه‌ی شما را می‌خشکانیم».
وی با اشاره به این‌که حاج قاسم سنگ در دست فلسطین را به موشک تبدیل کرد افزود: «دیوار دور اسرائیل دیگر به هیچ دردی نمی‌خورد و گریه‌های امروز بر حاج قاسم مانند گریه‌های حضرت زینب(س) برای دشمن ویران‌کننده است». /پ

انتهای پیام/*

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار