حسینی قطب آبادی مطرح کرد؛
عضو هیأت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید افزایش قیمت خودرو ناشی از دپو چارچرخ ها در انبار و کاهش تولید با هدف گرانی است.
کد خبر: ۸۶۶۷۰۲
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۸ 24 June 2020

به گزارش «تابناک»؛ مصطفی رضا حسینی قطب آبادی عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از افزایش قیمت مجدد خودرو در بازار، گفت: از آنجا که دولت تمایلی به ساماندهی صنعت خودروسازی و مهار قیمت چارچرخ‌ها ندارد، اقدام موثری برای ساماندهی بازار انجام نمی‌دهد، پتانسیل و ظرفیت کشور در حوزه صنعت بسیار است تا آنجا که متخصصان می‌توانند ماهواره ساخته و به فضا پرتاب کنند حال چگونه خودروسازان در تولید خودروی ملی وامانده اند؟

افزایش قیمت خودرو ماحصل عدم عرضه؛خودروسازان پیش فروش را زودتر اجرا می کردند

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی با طرح این پرسش که اگر خودروسازان توانایی اجرای طرح های پیش فروش خودرو را داشتند، چرا پیش از نابسامانی بازار آن را اجرا نکردند، افزود: از آنجایی که به دلیل کاهش عرضه، تقاضا در بازار خودرو همانند فنر فشرده شد، قیمت‌ها طی چند هفته‌ی گذشته افزایش زیادی را تجربه کرد.

افزایش قیمت خودرو ناشی از دپو چارچرخ ها در انبار و کاهش تولید است

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار کرد: اگرچه برخی مطرح می‌کنند، طرح‌های پیش فروش خودرو با فشار وزارت صنعت، معدن و تجارت اجرایی شد و خوردوسازان تمایلی به آن نداشتند، اما باید به این نکته نیز توجه شود که اجرای این طرح ها حتی با فشار وزارت صمت بیانگر توانایی خودروسازان در عرضه ی تیراژ بالای خودرو است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه افزایش قیمت خودرو ناشی از دپو چارچرخ ها در انبار و کاهش تولید با هدف گرانی است، اضافه کرد: مافیای صنعت خودروسازی بازار این کالا را هدایت و مدیریت کرده و قیمت‌ها را سلیقه ای تعیین می کنند، زیرا مردم عادی قدرت و توانایی انجام این مسائل را ندارند.

انتهای پیام/*

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار