استاندار کرمان گفت: درصدد احداث زائرسرایی مجهز و آبرومندانه در خوزستان هستیم تا به زائران اربعین، راهیان نور و عتبات عالیات این استان خدمت رسانی کند.
کد خبر: ۹۷۸۵۹۲
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۴ 14 July 2021

به گزارش تابناک کرمان، علی زینی وند روز چهارشنبه در دومین نشست کمیته استانی هماهنگی اربعین حسینی در سال ۱۴۰۰ افزود: زائرسرا باید در شان استان کرمان و سپاه باشد همچنین هویت مستقلی هم در درون مجموعه سپاه داشته باشد.

وی اظهار داشت: قاعدتا آنچه که باید بر سیاست گذاری حاکم باشد هیات امنایی زیر نظر ستاد اربعین استان است تا به غیر از اربعین در بحث راهیان نور نیز در اختیار کرمان باشد.

این مسئول تصریح کرد: اگر یک ماه اربعین را فاکتور بگیریم در طول سال زائر کربلا و راهیان نور می رود و این مجموعه برای راحتی و رفاه کرمانی هاست و دیدگاه توسعه ای دارد، به این دلیل در مجموعه سپاه این زائرسرا را احداث کردیم تا در مورد مسائل امنیتی زیرساخت هایمان آماده باشد.

استاندار کرمان درباره نحوه اجرای زائرسرا نیز تاکید کرد: ساختار اجرا، طراحی و تصمیم گیری یک کارگروهی که نماینده هیات امنا است باید تایید کند همچنین درباره طراحی نیز معاونت عمرانی تصمیم گیری کند و جایی را درست کنیم که ۱۲ ماه سال افراد آنجا باشند و کرمانی ها مجموعه ای داشته باشند و با چشم انداز توسعه بزرگ ببینیم.

اعزام زائر به عتبات عالیات انجام می شود

مدیرکل حج و زیارت استان کرمان نیز گفت: براساس هماهنگی های وزارت امور خارجه کشورمان و وزارت بهداشت عراق، به این نتیجه رسیدند به صورت محدود و رعایت پروتکل های بهداشتی اعزام زائر به عتبات عالیات را داشته باشیم.

محمود عرب نژاد با اشاره به پیگیری های سازمان حج و زیارت افزود: در آینده نزدیک ثبت نام برای اعزام زائران اربعین به صورت محدود انجام می‌شود که این اعزام ها همه به شرط انجام تست کرونا در ایران و کنترل در عراق است و در صورتی که اعزام برای روز عرفه قطعی شود، به صورت هوایی خواهد بود.

این مسئول تصریح کرد: در صورتی که اعزام زائران در اربعین قطعی شود، زمینی هم اعزام داریم اما وضعیت کرونا مشخص نیست و در مجموع در همه موارد اعزام به عتبات، از شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی اعزام نداریم.

مدیرکل حج و زیارت استان کرمان با اشاره به اینکه در حال حاضر پرواز از عراق به ایران و برعکس برقرار است بیان کرد: برای اعزام زائر در عرفه امیدواریم موضوع قطعی و به زودی ثبت نام انجام شود و برای سفرها، اعزام هوایی زائر از تهران و مشهد است و پیشنهاد دادیم از کرمان، یزد، اصفهان و شیراز نیز هفتگی پروازهایی صورت بگیرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین