ورزشگاه ۳۰ هزار نفری آیت‌الله رئیسی کرمان افتتاح شد

شامگاه چهارم تیرماه ورزشگاه ۳۰ هزار نفری آیت‌الله رئیسی کرمان با حضور احمد وحیدی وزیر کشور، استاندار کرمان و جمعی از مسئولان افتتاح شد.
کد خبر: ۱۱۷۲۶۴۳
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۹ 24 June 2024

به گزارش تابناک کرمان، کلنگ احداث ورزشگاه شهید آیت الله رئیسی، سال ۱۳۸۵ بر زمین زده شد، سال ۹۲ ـ ۹۳ بر اساس مشکلات مطرح شده، سکو‌ها برداشته و مجدد نصب شدند.

فاز نخست این ورزشگاه، ۳۰ هزار نفری تعریف شده، ولی بر اساس نقشه‌های مهندسی (با تکمیل پروژه در فاز‌های بعدی خود) می‌تواند تا سقف ۶۰ هزار نفر را هم پوشش دهد.

این ورزشگاه یکی از شکیل‌ترین ورزشگاه‌های ایران است و می‌توان برای آن سقف نیز تعبیه کرد.

ورزشگاه شهید آیت الله رئیسی طبق آخرین استاندارد‌های جهانی احداث شده و دارای چهار رختکن، سالن گرم و خشک، سالن کنفرانس استاندارد است که در فاز‌های بعدی ضمن دارا بودن سالن چند منظوره، استخر و ... تبدیل به مجموعه ورزشی می‌شود.

در سال ۹۳ ـ ۹۴، چهار زمین تمرینی (دو زمین چمن مصنوعی و دو زمین چمن طبیعی) برای این ورزشگاه راه‌اندازی شده که اکنون بازی‌های تیم‌های پایه مس در زمین شماره ۲ (زمین چمن مصنوعی) آن برگزار می‌شوند.

چمن این ورزشگاه تعویض شده و اکنون از با کیفیت‌ترین زمین‌ها به شمار می‌رود. از لحاظ امکاناتی نیز این ورزشگاه جزء مجهزترین ورزشگاه‌های کشور به شمار می‌رود که می‌تواند میزبان بازی‌های ملی و لیگ‌های برتر کشور باشد.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار