پیشرفت ایران در اوج دفاع از مردم فلسطین و تحریم‌ها محقق شد

وزیر کشور با اشاره به دستاورد‌های دولت سیزدهم گفت: ما در اوج دفاع از مردم فلسطین و مقاومت و در اوج تحریم و فشار دشمن این پیشرفت‌ها را به دست آوردیم.
کد خبر: ۱۱۷۲۶۴۴
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۰ 24 June 2024

به گزارش تابناک کرمان، احمد وحیدی شامگاه چهارم تیرماه در آئین افتتاح ورزشگاه ۳۰ هزار نفری آیت‌الله رئیسی در کرمان ضمن تبریک عید غدیر خم، اظهار کرد: ورزشگاه شهید رئیسی با این ظرفیت بسیار ارزشمند، چند سال بر زمین مانده بود، اما در این دولت با این ظرفیت و با استاندارد‌های خوب در مدت اندکی راه‌اندازی شده است.

به اعتقاد وی، مردم شریف، سلیمانی‌پرور و انقلابی کرمان مستحق داشتن چنین فضا‌های ارزشمندی هستند و با افتتاح دو ورزشگاه دیگر استان شاید کرمان از حیث داشتن ورزشگاه‌های استاندارد که می‌توانند برنامه‌های بین المللی برگزار کنند جزء اولین‌ها باشد.

وزیر کشور با بیان این مطلب که کار‌هایی که با دلسوزی، جهادی و انقلابی انجام شود، زود به نتیجه خواهند رسید، در ادامه اظهار کرد: این اتفاقات منحصر به اینجا نیست و در همه استان‌ها پروژه‌های زیادی به بهره‌برداری رسیده‌اند.

وی با اشاره به بهره‌برداری رسیدن حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان پروژه در استان کرمان در چند روز اخیر در ادامه تصریح کرد: دو دولت دهم و سیزدهم در زمینه مسکن کار کردند و در هشت سال نیز تقریبا هیچ کاری در حوزه مسکن انجام نشد، اما دولت رئیسی از همان روز اول در حوزه مسکن کار کرد.

به گفته وی، حدود ۲۴ هزار قطعه زمین در استان کرمان به مردم واگذار شده و این نهضت سراسری در کشور است و این یکی از کار‌های دولت سیزدهم بوده است.

«نهضت آبرسانی به روستا‌ها یکی دیگر از خدمات ارزشمند دولت سیزدهم است. همچنین احیاء واحد‌های راکد از دیگر اقدامات بود و آیت‌الله رئیسی با حضور در واحد‌های تولیدی از نزدیک با کارگران صحبت می‌کردند و حتی در دوران کرونا این کار را می‌کرد.» این مطلب بخش دیگری از سخنان وزیر کشور بود.

وی افزود: رشد اقتصادی از دیگر خدمات دولت سیزدهم است به طوری که نرخ رشد اقتصادی طی حدود سه سال به ۴.۵ درصد رسید و این نرخ رشد از همه کشور‌های همسایه بالاتر است و در حالی است که کشور‌های همسایه با تحریم‌های مانند ما روبه‌رو نیستند.

به گفته وحیدی، نرخ بیکاری در سه سال گذشته کاهش یافته و همچنین در حوزه اقتصاد دیجیتال، ارتباطات، نفت و گاز، انتقال آب، راه و ... اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وزیر کشور اظهار کرد: اطمینان به خود، خدا و اعتماد به نفس و عدم احساس ضعف در مقابل بیگانه، از رموز موفقیت دولت سیزدهم است.

وی با یادآوری تشییع با شکوه آیت‌الله رئیسی اظهار کرد: مردم از آیت‌الله رئیسی خداپرستی و ولایتمداری دیدند و در دولت این شهید بزرگوار کار‌های زیادی انجام شده و پروژه‌های زیادی که چندین سال بر زمین مانده بود، با اقدامات جهادی و انقلابی آن‌ها را تکمیل کردند که یکی از آن‌ها همین ورزشگاه کرمان است.

وحیدی گفت: آیا برای راه‌اندازی این ورزشگاه رفتیم به آمریکا تسلیم شدیم؟ خیر ما با کمال قوت از مقاومت دفاع کردیم و سربلند هم بودیم.

وزیر کشور با اشاره به پیشرفت‌های سیاست‌های خارجی دولت سیزدهم عنوان کرد: می‌توان بدون اتکا به آمریکا و قدرت‌های بزرگ کار‌ها را پیش برد. چرا قدرت ملت را انکار کنیم؟ امریکایی‌ها همان بلایی که بر سر مردم غزه آوردند می‌توانستند بر سر مردم ایران بیاورند، اما جرات ندارند. اگر ایران این اقتدار را نداشت همان را برای ملت ایران می‌خواستند و احساس می‌کنند با قدرتی مواجه شدند که نمی‌توانند از پسش بر بیایند و این اقتدار ایران است و چرا نباید این را ببینیم؟

وی با بیان اینکه برای چه قدرت آفرینی را نبینیم؟ افزود: امروز مردم ایران سربلند هستند و با داشتن شهید سلیمانی‌ها و رئیسی‌ها در دنیا سربلندند و سوال اینجاست چرا حسادت می‌کنید؟

وحیدی بیان کرد: در آستانه انتخابات هستیم و نباید به هیچ وجه آنچه را آزمودیم و فهمیدیم، تکرار کنیم.

وی تصریح کرد: این راه درست است راهی که ما را به بالا می‌برد نباید از دست دهیم. دشمن ما شیطان اکبر است و با آن نمی‌توان کنار آمد و به آن امید بست. ما بر مبانی اسلام پا بفشاریم و این برای ما دنیا و آخرت می‌آورد و این‌ها (افتتاح پروژه‌ها) نمایشی از قدرت اصلی و باطنی ملت ماست که برپایه ایمان استوار و استکبار ستیزی است.

وزیر کشور تاکید کرد: ما در اوج دفاع از مردم فلسطین و مقاومت و در اوج تحریم و فشار دشمن این پیشرفت‌ها را به دست آوردیم.

به گزارش ایسنا، محمدمهدی فداکار استاندار کرمان نیز در این آئین با تشریح پروژه‌هایی که در چند روز اخیر در استان افتتاح شده، اظهار کرد: در استان کرمان سه ورزشگاه در حال احداث است که امروز یکی از آن‌ها به بهره‌برداری رسید.

وی از افتتاح آبرسانی به شهر رفسنجان از خط خلیج فارس در هفته جاری خبر داد و بیان کرد: دولت سیزدهم در بدترین شرایط اجتماعی و اقتصادی، دولت را تحویل گرفت، اما طی این سه سال فقط در استان پروژه‌های زیادی تکمیل و اجرا شده است.

استاندار با اشاره به وضعیت حاشیه‌های شهر کرمان تصریح کرد: حاشیه کرمان که بدترین وضعیت را داشت، مشکلات آن را حل کردیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار