گام بلند دولت سیزدهم برای تحقق عدالت فرهنگی در مناطق محروم کرمان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با بیان اینکه دولت شهید رئیسی توجه ویژه‌ای به مناطق محروم داشت، گفت: کرمان به این موضوع و تحقق عدالت فرهنگی توجه ویژه‌ای دارد و اقدامات متعددی در این راستا انجام شده است.
کد خبر: ۱۱۷۳۵۸۵
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۰ 30 June 2024

به گزارش تابناک کرمان، محسن روحی امروز ۱۰ تیرماه در نشست با مشاور امور فرهنگی و اجتماعی مناطق محروم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه دولت شهید رئیسی توجه ویژه‌ای به مناطق محروم داشت، اظهار کرد: در این راستا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عدالت فرهنگی را اولویت قرار داد و در کرمان نیز به این موضوع توجه ویژه‌ای شده است.

وی افزود: مناطق محروم از رئوس برنامه‌های ما در اداره کل ارشاد در راستای تحقق عدالت فرهنگی است. یکی از موضوعات در این حوزه ساخت و تکمیل پروژه‌های فرهنگی است که چهار مورد در اولویت قرار گرفت و امیدواریم با اعتبار اختصاص یافته، این امر به‌سرعت آغاز شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به اجرای طرح آموزش رایگان هنر، بیان کرد: این طرح با هدف تحقق عدالت آموزشی و امکان برخورداری همه فرزندان ایران اسلامی از آموزش‌های هنری و اشتغال‌زایی با موفقیت در مناطق محروم کرمان اجرا شد که مورد استقبال مردم قرار گرفت.

وی با اشاره به جذب شش نفر در مناطق محروم در قالب طرح جذب نخبگان، افزایش اعتبارات فرهنگی و هنری شهرستان‌ها در قالب قرارگاه شهید آوینی به میزان ۱۰ برابر، افتتاح سینمای بم پس از ۲۰ سال از زمان زلزله و افزایش حدود دو برابری بودجه عمرانی برای همه شهرستان‌ها در تمام مناطق به ویژه مناطق محروم اظهار کرد: در این دوره برخی از برنامه‌هایی که می‌توانست در استان‌ها متمرکز باشد، مانند جشنواره موسیقی نواحی در بافت و جشنواره سرود سردار آسمانی در راور به شهرستان‌ها برده شد.

برچسب ها: کرمان
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار