مشکلات کارخانه تولید گیاهان دارویی رابر در سفر یک‌ روزه دادستان مرکز استان کرمان به شهرستان رابر بررسی شد.
کد خبر: ۱۱۲۵۱۴۳
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۲ 07 September 2023

به گزارش تابناک کرمان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دادگستری کرمان، مهدی بخشی در راستای تحقق شعار سال و حمایت از تولید داخلی ضمن بازدید از کارخانه تولید دارو‌های گیاهی، در جریان فرآیند تکمیل و همچنین زیرساخت‌های تکنولوژیک این کارخانه قرار گرفت و افزود: تولید دارویی گیاهی با بهره‌گیری از فناوری داروسازی صنعتی حائز اهمیت است که با توجه به ظرفیت بالای شهرستان رابر به لحاظ تنوع و سطح زیرکشت گیاهان دارویی، این کارخانه پس از افتتاح می‌تواند عمده نیاز نه تنها استان بلکه کشور را تأمین کند.

مدعی العموم در استان کرمان با اشاره به مشکل کمبود فضای این کارخانه به منظور نگهداری و خشک کردن گیاهان خریداری شده اظهار داشت: به زودی با همت استاندار موانع پیش رو مرتفع خواهد شد تا همزمان با افتتاح کارخانه در دیماه امسال، شاهد افزایش فضای نگهداری مواد اولیه نیز باشیم.

بخشی اظهار داشت: واحد تولیدی مذکور موجب اشتغال به کار ۶٠ نفر از جوانان این منطقه به صورت مستقیم و بیش از ٢ هزار نفر به صورت غیرمستقیم خواهد شد.

دادستان مرکز استان کرمان همچنین در بازدید از کارخانه آسفالت شهرداری رابر بیان کرد: یکی از مشکلات عمده این شهرستان، نامساعد بودن آسفالت معابر سطح شهر و خاکی بودن بسیاری از کوچه‌ها است که مشکلات عدیده‌ای برای مردم به وجود آورده است.

بخشی افزود: در حالی که این شهرستان به شدت نیاز به آسفالت دارد، کارخانه آسفالت شهرداری رابر به لحاظ عدم تأمین سوخت تعطیل شده که طی تماس تلفنی با معاون استاندار مراتب را با وی مطرح و پیگیری‌های دستگاه قضایی تا حصول نتیجه مطلوب حداکثر ظرف یک هفته آینده ادامه دارد.

برچسب ها: کرمان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار