دادستان جیرفت گفت: از ابتدای طرح جمع‌آوری سلاح تا کنون ۴۴۹ قبضه سلاح صرفا در شهرستان جیرفت کشف یا به‌صورت داوطلبانه تحویل شده است.
کد خبر: ۱۱۲۶۴۳۳
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۶ 14 September 2023

به گزارش تابناک کرمان، دادستان جیرفت در جمع خبرنگاران بازدید کننده از نمایشگاه تحویل سلاح داوطلبانه گفت: بیشتر سلاح‌های کشف شده کلت کمری هستند که به دست نوجوانان و جوانان بوده است؛ که بخش عمده پیشگیری باید توسط جامعه و خانواده انجام شود.

صالحی بیان داشت: ضمن برگزاری نمایشگاه داوطلبانه تحویل سلاح بخشی از سلاح‌های مکشوفه از تیم‌های قاچاقچی که توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) به زیر ضربه رفته بودند نیز در معرض نمایش خبرنگاران گذاشتیم.

وی ادامه داد: متاسفانه تا امروز بیشتر سلاح‌ها کلت کمری جنگی هستند که در دست جوانان و نوجوانان بوده که قطعا این سلاح‌ها باید از ید خارج بشوند و تا این لحظه ۴۴۹ سلاح صرفا از شهرستان جیرفت کشف یا به‌صورت داوطلبانه تحویل شده است.

صالحی در رابطه با قاچاق سلاح عنوان داشت: در بحث قاچاق سلاح موضوع مرتبط با شهرستان جیرفت نداشتیم، اما سه باند عمده توزیع سلاح توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) به زیر ضربه رفتند و از هر باند بیش از ۲۵ قبضه سلاح کلت کمری کشف شد. اما مقصد توزیع شهرستان جیرفت نبوده است.

دادستان جیرفت در رابطه با طرح تحویل سلاح‌های داوطلبانه گفت: ۱۶۲ سلاح در این طرح تا امروز جمع‌آوری شده است. از مجموع ۴۴۹ سلاح ۲۲۵ سلاح کلت کمری و ۱۱۳ صلاح شکاری و دست‌ساز است که این تعداد سلاح دست‌ساز برای شهرستان زنگ خطری است.

وی در ادامه خطاب به افرادی که سلاح‌های غیر مجاز در دست دارند، گفت: ما اعلام کردیم که که کسانی تا تاریخ مشخص سلاح‌های غیر مجاز را تحویل دهند از تمامی ارفاقات قانونی برخوردارخواهند شد و تضمین کردیم که هیچ‌گونه مجازاتی شامل حال آن‌ها نخواهد شد.

دادستان شهرستان جیرفت درباره شکایت‌ها و گله‌مندی که نسبت به تیراندازی‌های شبانه و سریالی به وجود آمده بود، بیان داشت: در حال حاضر ۳۳ نفر از افرادی که اقدام به تیراندازی می‌کردند در زندان هستند.

دادستان جیرفت افزود: دو باند ۸ نفره که اقدام به سرقت مسلحانه می‌کردند در دو هفته اخیر دستگیر شدند و هم اکنون در اختیار پلیس آگاهی هستند و به‌زودی چهره آن‌ها را منتشر خواهیم کرد. از آن‌ها تعدادی اسلحه، خشاب، وسایل مسروقه و حتی مهمات جنگی نیز در منزل‌شان کشف شده است.

برچسب ها: کرمان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار