استاندار کرمان گفت: در مناطقی که حساسیت وجود دارد و احتمال سیل زیاد است باید کار با سرعت بیشتری با همکاری شرکت‌ها و دستگاه‌ها انجام شود و این مناطق ایمن‌سازی شوند.
کد خبر: ۱۱۲۷۱۵۳
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۲ 19 September 2023

به گزارش تابناک کرمان، محمدمهدی فداکار پیش از ظهر امروز ۲۸ شهریورماه در جلسه ستاد بحران استان اظهار کرد: صنایع و معادن باید قبل از بحران با اختصاص منابع و یا تجهیزات خود و یا شرکت‌های پیمانکاری پای کار باشند تا در زمان بحران، گرفتار نشویم.

وی بیان داشت: اخبار هواشناسی و تغییرات باید به‌روز اطلاع‌رسانی شود و اخبار هواشناسی در سیل تابستان سال گذشته به ما کمک کرد تا مردم آسیب نبینند.

استاندار کرمان خواستار بازبینی مسیر‌ها در سراسر استان کرمان شد تا در زمان سیل آسیب کمتری وارد شود و ابراز کرد: اگر خسارتی به علت کوتاهی به استان وارد شود، افرادی که مقصر هستند باید پاسخگو باشند.

فداکار عنوان کرد: در مناطقی که حساسیت وجود دارد و احتمال سیل زیاد است باید کار با سرعت بیشتری با همکاری شرکت‌ها و دستگاه‌ها انجام شود.

رئیس بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان نیز در سخنانی اظهار داشت: طرح مطالعاتی با حضور مشاور برای سیل‌بند‌های استان کرمان را در دستور کار داریم و ۱۱ شهرستان که خطر بارش‌های پاییزی سیل‌آیا را دارند هم اولویت‌بندی شده‌اند.

علی‌اکبر شاهرخی بیان کرد: ۲۰ بولدوزر از اهواز، اصفهان و کردستان در کرمان هست و آمادگی داریم کار احداث سیل‌بند‌ها را به‌زودی آغاز کنیم.

مدیرکل هواشناسی استان کرمان نیز در سخنانی اظهار داشت: ۱۰۰ درصد استان کرمان تحت تاثیر خشکسالی از خفیف تا بسیار شدید قرار دارد و روند خشکسالی که از سال ۸۱ آغاز شده است با کاهش بارندگی‌ها هر سال بدتر می‌شود.

محسن عراقی‌زاده ادامه داد: در سال زراعی جاری ۸۵ میلیمتر بارندگی در استان داشتیم و این رقم در سال قبل برابر با ۱۰۷ میلیمتر بود و میزان بارش نسبت به بلندمدت که ۱۳۷ میلیمتر بوده است، ۳۸ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه براساس مقایسه وضعیت بارش استان‌های مختلف، کرمان ۶۲ درصد بارندگی سال آبی را داشته است و وضعیت خوبی ندارد، افزود: بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده به‌نظر می‌رسد، بارش‌ها در پاییز امسال در حد نرمال خواهد بود و دو هفته آینده نقشه‌ها به روز می‌شود و دقیق‌تر می‌توانیم در این زمینه اظهارنظر کنیم.

معاون عمرانی استاندار کرمان نیز در این جلسه اظهار کرد: دستگاه‌های مربوطه و فرمانداری‌ها تدابیر لازم برای بارندگی در فصل آینده را داشته باشند، زیرا پیش‌بینی بارش خوبی برای پاییز شده است.

سیدمصطفی آیت‌اللهی‌موسوی با اشاره به وضعیت احداث سیل بند‌هایی که با همت سپاه در استان کرمان در حال انجام است، افزود: اعتبار باقی مانده از سال گذشته توزیع و کار در نقاط حساس انجام شد و بخش عمده‌ای از نگرانی تا حد زیادی رفع شده است.

برچسب ها: کرمان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار