مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان گفت: شهر کرمان در تابستان سال جاری را با ۲۰ حلقه چاه پدافندی پشت سر می‌گذارد، لذا از مردم درخواست داریم که در مصرف آب صرفه‌جویی کنند.
کد خبر: ۱۱۶۵۸۸۵
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۷ 07 May 2024

به گزارش تابناک کرمان، علیرضا عبدیان ظهر امروز ۱۸ اردیبهشت ماه در نشست هم اندیشی با مدیران خبرگزاری‌های استان کرمان اظهار کرد: رفع تنش آبی حدود ۱۰ هزار روستا تا پایان دولت، از برنامه دولت سیزدهم در خصوص آب و فاضلاب روستایی است. ضمن اینکه تا پایان سال گذشته تنش آبی ۴۰۵ هزار روستای کشور رفع شده است.

وی با اشاره به اقداماتی که در سال گذشته برای رفع مشکلات آبی روستا‌های استان کرمان انجام شده، ادامه داد: امسال باید تنش آبی ۳۹۸ روستای استان را رفع کنیم و همچنین بخش مایع تصفیه‌خانه فاضلاب کرمان که یکی از بزرگترین تصفیه‌خانه‌های کشور است را افتتاح می‌کنیم.

وی تامین، توزیع و مصرف را سه محور مدیریت آب دانست و بیان کرد: در مدیریت تامین، اجرای پروژه‌های اضطرای برعهده آبفا است و تامین آب پایدار جزء وظایف شرکت آب منطقه‌ای و شرکت توسعه منابع آب و نیرو است.

عبدیان با اشاره به تدابیر اندیشیده شده برای تابستان افزود: برای کرمان ۲۰ حلقه چاه پدافندی در نظر گرفته شد که ۶۵ درصد پیشرفت دارند و تا پایان خردادماه این ۲۰ حلقه چاه وارد مدار بهره‌برداری می‌شوند.

وی تامین آب از خط خلیج فارس را برنامه تامین آب پایدار کرمان ذکر کرد و گفت: از این خط ۷۵۰ لیتر بر ثانیه برای کرمان و ۱۵۰ لیتر بر ثانیه برای رفسنجان تخصیص داده شده است.

مدیرعامل آبفای استان کرمان از اجرای ۳۰ کیلومتر خط انتقال آب خلیج فارس به رفسنجان خبر داد و اظهار کرد: این خط لوله تا مخزن ده شیخ رفسنجان اجرا شده و آماده افتتاح است، اما چون پیک مصرف شروع نشده و قصد داریم این خط توسط مقامات کشوری به بهره‌برداری برسد، لذا افتتاح خط انتقال آب خلیج فارس به رفسنجان به تعویق افتاده و پروژه کرمان در حال اجراست.

عبدیان در ادامه از مدیریت توزیع آب سخن به میان آورد و تصریح کرد: یکسری مشکلاتی در شبکه توزیع داریم و در همه شهر‌ها اقداماتی انجام شده است.

وی ادامه داد: برای توزیع عادلانه آب شش کیلومتر از لوپ کرمان را در برنامه تابستان گذاشتیم که چهار کیلومتر آن اجرا و ۱۱ کیلومتر آن در گذشته انجام شده است. همچنین مخزن ۵۰۰۰ مترمکعبی در سیدی در حال اجراست که با افتتاح این مخزن تقریباً مشکل تامین آب منطقه سیدی حل خواهد شد و در سرآسیاب فرسنگی ۱۱.۵ کیلومتر لوله ۳۵۵ پلی اتیلن اجرا و آماده افتتاح است و مشکلات شبکه توزیع شهر کرمان تقریباً حل شده است.

عبدیان از اهمیت صرفه‌جویی در مصرف آب سخن گفت و تاکید کرد: مدیریت مصرف یک کار مشارکتی مردمی است و مردم باید پای کار بیایند.

وی با اشاره به اهمیت روابط عمومی‌ها در دستگاه‌ها، اظهار کرد: روابط عمومی را رئیس کارگروه مدیریت مصرف گذاشتیم.

وی با بیان این مطلب که برای مدیریت مصرف باید از ظرفیت رسانه‌ها استفاده کرد، اظهار کرد: تاثیر مدیریت مصرف به اندازه ۱۰ حلقه چاه است.

برچسب ها: کرمان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار