سرمربی موقت تیم فوتبال تراکتور در مورد مصاف با گل‌گهر گفت: با کمک هوادارانمان می‌خواهیم فوتبالمان را به حریف دیکته کنیم.
کد خبر: ۱۱۶۶۳۰۶
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۵۲ 10 May 2024

به گزارش تابناک کرمان، حمید مطهری در نشست خبری قبل از بازی با گل‌گهر سیرجان اظهار کرد: قبل از هر چیز این را بگویم که از حضور هواداران خوشحالیم و همه اعضای تیم یک انرژی مضاعفی گرفتیم وقتی شنیدیم که هوادران را کنار خود داریم. دوست داریم این انرژی مثبت را به ما انتقال دهند. همچنین روز دختر را به همه خانم های ایران زمین تبریک می‌گویم و آرزوی بهترین ها را دارم.

او در مورد مصاف با گل‌گهر گفت: هم کادر قابل احترامی دارند و هم یک تیم تاکتیک محور در گل نخوردن هستند. در گل نخوردن جزو ۴ تیم برتر لیگ هستند. روی ضربات ایستگاهی هم با برنامه هستند. البته تراکتور هم باشگاه بزرگی است و فلسفه‌مان فوتبال روبه جلو است. سعی می‌کنیم با کمک هوادارانمان فوتبالمان را به حریف دیکته کنیم.

مطهری ادامه داد: جا دارد از بازیکنانم تشکر ویژه کنم. آنها از لحاظ شعور تاکتیکی بالا هستند و خیلی متعصب و جنگنده بازی می‌کنند.

مطهری با بیان اینکه برنامه‌های مختلفی در طول بازی داریم، گفت: اکنون تراکتور می‌داند در هر کدام از دقایق بازی چه چیزی می‌خواهد و این موضوع، مهم‌تر از کسب نتیجه است. من در صحبت با دوستانم نیز به این موضوع اشاره کردم که تیم برای ۹۰ دقیقه برنامه دارد. اگر در نیمه‌های دوم اتفاقات خوبی برای تراکتور رقم خورده است، نتیجه تلاش بازیکنان بود.

او درباره دلایل بازی نکردن میلوش دلتیچ، اضافه کرد: باید به نظرات مربیان احترام گذاشته شود. دلتیچ بازیکن خوبی بوده و تمامی بازیکنان برای من با ارزش هستند. سعی می‌کنم در زمان مناسب از آنها استفاده کنم. تقریباً ۱۵ روز است به تراکتور آمده‌ام و اگر بازیکنی کمتر فرصت بازی به دست آورده، به معنای ضعف فنی‌اش نیست. تمامی بازیکنان برای من با ارزش هستند.

سرمربی موقت تراکتور در رابطه با عملکرد رحمان جعفری در هفته‌های اخیر، عنوان کرد: جعفری در نساجی بازیکن من بود و خیلی زحمتکش و در اختیار تیم است. تمامی بازیکنان روزهای خوب و بد دارند. من به عنوان مسئول فنی تیم باید کمک کنم تا او به شرایط آرمانی باز گردد.

او ادامه داد: تراکتور در تمامی این سال‌ها از نظر مربی و بازیکن تیم خوب و غنی بوده و همواره برخی اتفاقات باعث شده تیم دچار مشکلاتی شود. همه باید همدل و یکدل باشیم تا تراکتور به جایگاه واقعی‌اش برسد. معتقدم باید به تراکتور اعتماد به نفس تزریق شود و ثبات هم خیلی مهم است. تصمیمات مدیریتی نیز باید به گونه‌ای باشد تا تیم با ثبات به روند رو به رشد ادامه دهد.  

مطهری در رابطه با تاکتیک تراکتور در دیدار با گل‌گهر، گفت: طبیعی است که در خانه خودمان پرس شدید در دستور کار باشد. اگر اجازه بدهید به جزئیات مسائل فنی اشاره نکنم. ما برای دقایق مختلف بازی برنامه داریم.  

او با انتقاد از برگزاری بازی‌های خانگی تیم مس سونگون در ورزشگاه یادگار امام(ره) اظهار داشت: تیمی که می‌خواهد فوتبال مالکانه ارائه کند، به ابزاری همچون زمین بازی باکیفیت نیاز دارد. شنیدم بازی لیگ یک در ورزشگاه یادگار امام(ره) برگزار شده است. باشگاه بزرگی مثل تراکتور امروز باید در این ورزشگاه تمرین می‌کرد، ولی به خاطر اینکه چمن آسیب نبیند، در استادیوم خودمان تمرین خواهیم کرد. این موضوع کیفیت و کارایی ما را کم می‌کند و باید رسیدگی شود. در شهر خودمان مثل تیم غریبه آخرین جلسه تمرینی را برگزار می‌کنیم. باتوجه به فشردگی مسابقات، اگر در ورزشگاه یادگار امام تمرین می‌کردیم، چمن آنجا آسیب می‌دید.

او عنوان کرد: در اینکه مسئولان زحمت می‌کشند شکی نیست و از آنان تشکر می‌کنم. اولویت باید با تراکتور باشد. اکنون فصل بهار فرا رسیده و کیفیت چمن باید بهتر می‌شد، اما آن طور که انتظار دارم، نیست. تراکتور باشگاه بزرگ و مدعی حضور در مسابقات آسیایی است و این شرایط نرمال و حرفه‌ای نیست. باشگاه مس سونگون نیز قابل احترام است و باید زمین جایگزین در اختیارشان قرار گیرد. 

مطهری درباره امکانات باشگاه تراکتور، گفت: شرایط اینجا واقعا حرفه‌ای است. دو زمین چمن و هتل خوب داریم و می‌توانم بازیکنان را از صبح در اختیارم داشته باشم و جلسات آنالیز برگزار کنیم. توقع من از تراکتور همین است. من از داشتن دو زمین چمن لذت می‌برم، حتی در تیم تهرانی هم امکاناتمان این چنین نبود. تمام امکاناتی که از یک باشگاه حرفه‌ای توقع داریم، اینجا در اختیارمان است.

او ادامه داد: همواره از شور و اشتیاق هواداران تراکتور صحبت کرده‌ام و دوست دارم یکدل و متحد تیمشان را تشویق کرده و طوری حمایت کنند تا سه امتیاز را کسب کنیم. آنان با تزریق انرژی مثبت به تیم، تراکتور را رو به جلو هدایت کنند. هواداران زحمت کشیده و وقتشان را در اختیارمان قرار می‌دهند، دست بوس‌شان هستم.

مطهری درباره مصدومان و محرومان تیمش، گفت: متأسفانه مهدی عبدی روز گذشته مصدوم شد و او را در اختیار نداریم. همچون صفا هادی، نمی‌خواهیم روی مهدی عبدی هم ریسک کنیم تا این بازیکن را در ادامه لیگ در اختیار داشته باشیم. 

مطهری درباره برنامه تیمش برای پنج بازی بعدی، اضافه کرد: سعی می‌کنیم بازی به بازی پیش برویم. تمام تمرکزمان روی گل گهر بوده و سپس بازی حذفی است. برای تک تک بازی‌ها برنامه داریم. اکنون شرایط تیم خیلی منظم‌تر شده و با برنامه کارها پیش می‌رود. لطف خدا شامل حالمان شده و از سه بازی دو پیروزی کسب کرده و یک تساوی مقابل تیم صدرنشین به دست آورده‌ایم. امیدوارم با حمایت هواداران، اتفاقات بهتری رخ دهد.

خبرنگاری از مدیر رسانه‌ای تراکتور پرسید چه زمانی سرمربی تراکتور معرفی می‌شود و سمت دقیق مطهری در این باشگاه چیست؟ کریم جمالی گفت: حمید مطهری در مقطع کنونی با اختیار تام مسئول فنی تیم است.

او در رابطه با برنامه‌هایش برای تقویت تیم در زمینه شوتزنی، گفت: باتوجه به فشردگی مسابقات، دو روز از هفته صرف ریکاوری و بازسازی بدنی بازیکنان می‌شود و سپس روی نقاط ضعف و قوت کار کنیم. ما بازیکنان شوتزنی همچون ریکاردو آلوز، سید حسینی، رحمان جعفری و سیامک نعمتی داریم که سعی می‌کنند به بهترین شکل در موقعیت شوتزنی قرار گیرند. قرار گرفتن در موقعیت شوتزنی بسیار مهم است.

سرمربی موقت تراکتور در پاسخ به این سوال که آیا در آینده به بازیکنان جوان هم فرصت خواهید داد؟ بیان کرد: صد درصد این کار را انجام می‌دهیم. هر کجا کار کرده‌ام جوانان خیلی خوبی به لیگ برتر معرفی کرده‌ایم. این موقعیت را در نظر بگیرید که من در چه برهه‌ای به تراکتور اضافه شده‌ام. در بازی استقلال امیررضا جدّی در لیست تیم قرار گرفت. اگر طولانی مدت حضور داشته باشم، حتماً بازیکنان توانمندی را از تیم‌های پایه به بزرگسالان منتقل خواهم کرد.

برچسب ها: کرمان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار