مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان از مصرف ۱۰ میلیارد و هفتاد و شش میلیون مترمکعب گاز طبیعی در سال گذشته و افزایش مصرف گاز در استان خبر داد.
کد خبر: ۱۱۶۷۶۱۹
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۵ 19 May 2024

به گزارش تابناک کرمان، محمدرضا سلیمانی امروز ۳۰ اردیبهشت‌ماه در تشریح این خبر گفت: طی سال ۱۴۰۲ در بخش‌های مختلف استان بالغ بر ۱۰ میلیارد و هفتاد و شش میلیون مترمکعب گاز طبیعی مصرف شد که نسبت به سال ۱۴۰۱ شاهد افزایش مصرف ۷ درصدی بودیم.

وی با بیان این‌که بخش نیروگاهی استان سال گذشته حدود ۴ میلیارد و ۴۲۸ میلیون مترمکعب گاز مصرف داشته است، افزود: این میزان مصرف نسبت به سال ۱۴۰۱ حدود پنج درصد معادل ۱۷۵ میلیون متر مکعب افزایش داشته که دلیل آن مصرف بالای برق در فصل تابستان و افزایش تحویل گاز به نیروگاه‌ها بوده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان در ادامه با اعلام مصرف ۳ میلیارد و ۱۶۴ میلیون مترمکعب گاز طبیعی توسط مشترکین خانگی، تجاری، عمومی و صنایع غیر عمده استان افزود: مصرف گاز طبیعی در این بخش نسبت به سال ۱۴۰۱ حدود ۴ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: همچنین در بخش‌های سیمان و صنایع فولاد به ترتیب ۲۱۸ میلیون مترمکعب و ۲ میلیارد و ۱۱۸ میلیون متر مکعب گاز طبیعی مصرف شده و میزان گاز تحویلی به جایگاه‌های سوخت استان نیز برابر با ۱۷۱ میلیون مترمکعب بوده است.

سلیمانی در پایان ضمن تقدیر از همراهی مشترکین در دوران کاهش دمای هوا در زمستان سال گذشته یادآور شد: خوشبختانه با همراهی مشترکین و تلاش همکاران در برودت هوا شاهد قطعی گاز در استان نبودیم.

برچسب ها: کرمان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار