دانشیار علوم سیاسی مسائل ایران گفت: توجه به منافع ملی که فراتر از بحث‌های سیاسی و جناحی و حتی ایدئولوژیک است، از ویژگی‌های برجسته آیت‌الله رئیسی بود و ایشان واقع‌گرای سیاسی بود.
کد خبر: ۱۱۶۸۲۴۴
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۵۴ 23 May 2024

به گزارش تابناک کرمان، دکتر حسین معین‌آبادی با اشاره به ویژگی‌های رئیس جمهور شهید دولت سیزدهم عدم دامن زدن به مباحث جناحی را یکی از ویژگی‌های برجسته آیت‌الله رئیسی دانست و اظهار کرد: معمولا اختلافات سیاسی بین افراد و شخصیت‌ها وجود دارد و در فرهنگ سیاسی ما هم این مهم است که ایشان این رویه را پیش نگرفت.

وی ادامه داد: در رفتار سیاسی، رئیس جمهور شهید نوعی رفتار معصومانه داشت و متخلق به اخلاق اسلامی هم بود و نسبت به گروه‌های سیاسی نوعی نجابت و نجیب بودن به ایشان می‌توان نسبت داد. آیت‌الله رئیسی رفتار میانه‌ای داشت و رفتار افراطی نداشت.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان بیان کرد: آیت‌الله رئیسی تلاش‌هایی برای بررسی و حل مشکلات انجام داد و معروف به این است که علاقه زیادی به پشت میزنشینی نداشت.

وی گفت: آیت‌الله رئیسی به دلیل تحریم‌ها در شرایط خوبی دولت را تحویل نگرفت، اما تلاش‌های زیادی انجام دادند و در زمینه مسکن ملی، افزایش یارانه و هدفمندی یارانه‌ها اقدامات خوبی صورت گرفت.

معین‌آبادی معتقد است: شخص آقای رئیس جمهور تلاش‌های زیادی را انجام داد و در حوزه سیاست خارجی و در بحث همسایگی اتفاقات خوبی رخ داد.

دانشیار علوم سیاسی مسائل ایران از دستاورد‌های سیاست خارجی دولت سیزدهم سخن به میان آورد و در ادامه با یادآوری بازدید آقای رئیس جمهور از پاکستان، تصریح کرد: حل و فصل مسائل بین ایران و آذربایجان و پیوستن به شانگ‌های و مذاکره با آمریکایی‌ها، نزدیکی با همسایگان و ... از دستاورد‌های شهید رئیسی بود.

برچسب ها: کرمان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار