استاندار کرمان:
استاندار کرمان با اشاره به آمادگی کامل کرمان برای برگزاری انتخابات گفت: ثبت نام کاندیداها برای شرکت در انتخابات شوراهای روستا ۱۱ درصد افزایش یافته است.
کد خبر: ۹۶۴۶۵۳
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۰ 17 May 2021

به گزارش تابناک کرمان، علی زینی وند پیش از ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: کرمان در همه ادوار انتخابات مشارکت بالایی داشته که در مقایسه با میانگین مشارکت کشور قابل قبول بوده است. طبق نظرسنجی‌ها مردم استان کرمان مشارکت خوبی در انتخابات خواهند داشت.

زینی وند از آمادگی کامل استان کرمان برای برگزاری انتخابات خبر داد و افزود: ۲ هزار و ۹۸۰ شعبه اخذ رأی در استان آماده شده است.

استاندار کرمان بیان کرد: حدود ۴۶ هزار نفر برای برگزاری انتخابات سازماندهی شده اند و آموزش‌های لازم را فرا گرفته اند.

وی از ایجاد زیرساخت‌های الکترونیکی لازم برای برگزاری انتخابات در استان کرمان خبر داد و افزود: بخش عمده‌ای از فرآیند های انتخابات به صورت تمام الکترونیک است.

زینی وند اظهار کرد: همچنین به لحاظ امنیتی سازماندهی بسیار دقیقی انجام شده و پشتیبانی‌های لازم را آماده کرده ایم.

وی وی با اشاره به استقبال کاندیداها از ثبت نام در انتخابات شوراها به ویژه در حوزه روستاها افزود: ۲ هزار و ۸۸۱ روستای واجد تشکیل شورا و ۸ هزار و ۹۶۰ کرسی شورای روستایی در استان کرمان داریم که حدود ۱۶ هزار و ۲۰۰ نفر برای انتخابات شوراهای روستا ثبت نام کردند و نسبت به دور گذشته ۱۱ درصد رشد ثبت نام داشتیم.

وی بیان کرد: در حوزه شهری ۸۴ شهر با ۴۴۰ کرسی داریم که ۲ هزار و ۵۶ نفر برای رقابت ثبت نام کرده اند بیش از ۹۰ تا ۹۴ درصد آنها تأیید صلاحیت شدند و رقابت نسبی خوبی در شهرهای استان کرمان درحال شکل گیری است.

زینی وند گفت: با توجه به فضای موجود نوید برگزاری انتخابات خوب، سالم، مطمئن و امن در استان کرمان را به مردم می‌دهیم.

استاندار کرمان بیان کرد: به مسئولان تاکید کرده ایم که حق دخالت در انتخابات را ندارد و همه باید شفاف و بی طرفانه در شأن و تراز جمهوری اسلامی رفتار کنند تا انتخابات ارزشمند و باشکوهی در استان کرمان مانند سایر نقاط کشور برگزار کنیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار