رئیس دادگستری شهرستان زرند به کشاورزان توصیه کرد: در فروش محصول کشاورزی پسته، به افراد ناشناس اعتماد نکرده و ضمن احتیاط در فروش اقساطی محصول از عرضه‌ خارج از ضابطه‌ی این محصول به بازار خودداری کنند.
کد خبر: ۱۱۲۷۱۵۴
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۲ 19 September 2023

به گزارش تابناک کرمان، ابوالفضل فرحبخش اظهار کرد: خوشبختانه محصول پسته امسال کشاورزان در مقایسه با سالیان گذشته بهتر بوده است و به همین جهت دستگاه قضایی از ابتدای اجرای طرح پیشگیری از سرقت پسته در کنار کشاورزان قرار گرفته تا از دسترنج یک ساله آن‌ها صیانت کند.

وی ادامه داد: تجربه گذشته نشان می‌دهد در زمان عرضه محصول به بازار، سودجویان با ترفند‌های مختلف به جلب اعتماد کشاورزان و کلاهبرداری از آن‌ها پرداخته و متواری می‌شوند که پیشگیری از این موضوع مستلزم هوشیاری و عدم اعتماد کشاورزان به افراد ناشناس است.

رئیس دادگستری شهرستان زرند تصریح کرد: در پرونده‌های تشکیل شده در دستگاه قضایی بسیار مشاهده شده که افرادی پسته را گران‌تر خریده و با خوش‌حسابی، یک قسط آن را می‌پردازند، اما پس از تطمیع و جلب اعتماد کشاورزان، از پرداخت مابقی طلب کشاورزان طفره رفته و حتی متواری می‌شوند، بنابراین تأکید بر این است که کشاورزان از فروش پسته در ازای اخذ چک خودداری و محصول خود را به افراد معتمد بازار عرضه کنند.

وی با اشاره به صنعتی شدن زرند و فرصت‌های بیشمار سرمایه‌گذاری در شهرستان اظهار کرد: با توجه به خشکسالی‌های متعدد، وجود بحران آب و آسیب‌پذیری بالای محصول پسته در فصول مختلف سال، لازم است کشاورزان با آینده برای رسیدن به درآمد پایدار، بخشی از سرمایه خود را در فعالیت‌های تولیدی اشتغال آفرین در شهرستان سرمایه‌گذاری کنند تا ضمن کارآفرینی با ریسک پایین به درآمد مطلوب برسند.

رئیس دادگستری شهرستان در پایان با قدردانی از عوامل اجرای طرح پیشگیری از سرقت پسته گفت: شایسته است کشاورزان و به‌ویژه سرمایه‌داران این حوزه به جهت تعهد، مسؤولیت و تکلیف اخلاقی و در واقع به شکرانه محصول برداشت شده، در فعالیت‌های عام‌المنفعه، در راستای توسعه و پیشرفت شهرستان و برای پیشگیری از جرائم و آسیب‌های اجتماعی نیز مشارکت کنند.

برچسب ها: کرمان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار